CyanogenMOD se dočká inkognito módu pro aplikace

0

incognito

Pokud sledujete populární komunitní ROMky CyanogenMOD trochu delší dobu, tak si určitě vzpomenete na kontroverzní funkci CM7 a CM9, která umožňovala uživateli omezit vybraným aplikacím práva. Pokud si tak uživatel řekl, že twitter nepotřebuje GPS, tak mu to mohl selektivně zakázat. Aplikace pak při žádosti o ona data nedostala nic nebo nějaké defalutní informace.

To samozřejmě způsobilo tvůrcům aplikací poměrně velké potíže. Začali si proto na CyanogenMOD stěžovat a ten nakonec tlaku podlehl a v pozdějších sestaveních CM9 funkci odstranil. Nyní se ovšem tato funkce, byť v trochu jiném kabátku, vrátí.

U nastavení každé aplikace budě nově vedle obligátního odinstalovat nebo povolit notifikace také zaškrtávací položka Inkognito mód, která po zapnutí způsobí to, že aplikace od systému do odškrtnutí nedostane žádné vaše osobní údaje. V případě žádosti o kontakty, kalendář nebo třeba SMS zprávy tak vrátí prázdný list, GPS bude pro danou aplikaci vždy vypnutá a tak podobně.

Inkognito mód půjde navíc velmi snadno vypnout. Pokud budete zrovna v aplikaci, kde je aktivní, tak se vám to zobrazí v notifikační liště spolu s tlačítkem na rychlou deaktivaci. Vývojáře zas potěší možnost testovat, zda je aplikace v inkognito módu pomocí volání isIncognito().

Kdy se novinky dočkáme v nočních sestaveních, se prozatím neví. Vzhledem k tomu, že na ní pracuje otec CM, Steve Kondik, tak bych ale nepočítal s tím, že to bude trvat nějak výrazně dlouho. Na druhou stranu, do stabilního vydání CM 10.1 se to téměř určitě nestihne.

Zdroj: Google+

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here