CyanogenMod byl vydán ve verzi 10.2 M1. S KitKatem vývojáři příliš nespěchají

3

cyanogenMODNa konci týdne vydali vývojáři další sestavení CyanogenModu 10.2, který je postaven na Androidu 4.3 Jelly Bean. Nové sestavení má označení M1 a mělo by být dostatečně stabilní i funkční pro běžné každodenní používání. Nejnovější verzi ROM bude možné v nejbližší době stáhnout z oficiálních stránek. CyanogenMod 10.2 M1 bude zpočátku dostupný pro více než 70 smartphonů a tabletů, ale další jistě přibudou v budoucnu.

CyanogenMod a Android 4.4 KitKat

Kromě toho se vývojáři CyanogenModu vyjádřili k nejnovějšími Androidu 4.4 KitKat, jehož zdrojový kód byl nedávno přidán do AOSP. V budoucnu se zcela jistě dočkáme CyanogenModu, který bude postaven na Androidu 4.4 (a pravděpodobně bude mít v názvu číslovku 11), ale přesnější termín vydání zatím oznámen nebyl. Vývojáři s prací na KitKatu zatím příliš nespěchají a jejich prioritou je dokončit vývoj CyanogenModu 10.2.

Jednou z výhod Androidu 4.4 KitKat je vylepšená optimalizace, díky které by měl být systém plynulý i na slabších strojích s 512MB RAM. Vývojáři CyanogenModu ale upozorňují, že dostupnost alternativních ROM závisí na mnoha dalších faktorech, jako jsou například ovladače. Proto by majitelé starších smartphonů a tabletů běžících například na Gingerbreadu neměli očekávat dostupnost nového CyanogenModu.

zdroj: CyanogenMod (blog), CyanogenMod (Google+), Android Community

3 KOMENTÁŘE

  1. Tiež si myslím že sa KitKat bude veľmi ťažko optimalizovať. Dôvod je práve tá optimalizácia. Osobne si myslím že niektoré staršie telefóny sa vyladit ani nebudú dať. Síce sa bude dať používať KitKat ale nebude svižný.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here