CyanogenMOD 10.1 RC 3 dostupný na první zařízení

0

CyanogenMod

Ve včerejších pozdních večerních hodinách se na oficiálních stránkách populární komunitní rodiny ROMek postavených na čistém Androidu – CyanogenMODu – objevil pro první várku zařízení v pořadí již třetí kandidát na vydání verze 10.1 postavené na nejnovějším Androidu 4.2 Jelly Bean.

Vzhledem k tomu, že stále nejde o finální verzi, ale pouhého kandidáta na vydání, tak nemusí být úplně prostý chyb. I tak by ale měl být stabilní nejméně stejně jako sestavení měsíční, takže pokud jste ochotni lehoulince zariskovat, tak doporučuju aktualizovat. Ani zdaleka se totiž nejedná o experimentální, v podstatě netestované, sestavení, jako je tomu třeba u nočních verzí.

Z podstaty sestavení nepřináší nová verze žádné výrazné změny. Opraveno bylo prý pouze několik problémů s launcherem a nahráváním videa, přičemž výrazného vylepšení se dočkal také překlad do mnohých jazyků. Jinak by ale mělo být vše při starém.

CyanogenMOD 10.1 RC3 je již tradičně dostupný na většinu Nexusů, některé verze Samsungu Galaxy S 2, tablety Samsung Galaxy Tab a samozřejmě i stařičký Galaxy S. Verze pro další zařízení budou přibývat v průběhu dnešního dne.

Po instalaci samotné ROM je, obdobně jako u předchozích verzí, potřeba doinstalovat Google Apps, kupříkladu z tohoto odkazu.

Zdroj: androidpolice, cyanogenMOD, get.cm

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here