CyanogenMod 10.1 neoficiálně dostupný pro Ascend G300 (první dojmy)

11

Ascend G300

Téměř všichni uživatelé vědí, jak výrobci mobilních telefonů zanedbávají aktualizaci svých zařízení. Některá zařízení se nedočkají vůbec žádné aktualizace, většina zařízení ale nějakou tu aktualizaci za svou existenci na trhu dostane. Do této druhé kategorie spadá i Huawei Ascend G300, který se sice dočkal aktualizace z 2.3. na 4.0. , ovšem výrobce jej dál aktualizovat nejspíš nebude.

O osud tohoto poměrně rozšířeného telefonu se tedy nyní starají vývojáři z fóra MoDaCo, kteří úspěšně vytvořili ROM s CyanogenMod 10.1 – tedy s Androidem 4.2.1. Jelikož vlastním tento telefon, tak dlouho netrvalo a nainstaloval jsem tuto ROM i na můj telefon.

Po 2 dnech používání můžu potvrdit, že se jedná o velice stabilní ROM, na které v dnešní době funguje téměř vše (vývojáři se potýkají pouze s menšími chybami). Telefon se dokonce dočkal i výrazného zrychlení, čímž vlastně zjistíte, jak moc dokáže zbrzdit telefon docela zbytečná (a někdy i nepovedená) nástavba od prodejce.

Velkým překvapením pro mne byly aktualizace ROM v podobě OTA, kde Vám telefon sám zahlásí, že je k dispozici aktualizace na novější ROM – stalo se mi to v případě, kdy jsem měl v telefonu nainstalovaný Android 4.1.2. (CyanogenMod 10) a vývojáři vydali právě tento CM 10.1

Zhodnotit tuto ROM musím velice kladně, neboť jde vidět, že telefon má určitě na více, než na pouhý Android 4.0.3, který je poskytován výrobcem. Vzhledem k tomu, že ROM je ještě nedokončená, umí se sem tam trochu zakousnout – nejde ale o nic vážného.
Pokud chcete stabilní ROM, zkuste ROM s Androidem 4.1, který je v této době téměř bez chyb a telefon je s tímto systémem mnohem rychlejší.

Fórum s ROM – ZDE

Server Androidmarket.cz nezodpovídá za škody způsobené reinstalací ROM.

 

Zdroj: vlastní, MoDaCo

11 KOMENTÁŘE

  1. Návod: Udělejte v telefonu ROOT a nainstalujte CWM – najdete na google podrobné návody .. a pak už je nstáhnout systém, GAPPS a nainstalovat přes CWM – jak se tam dostat, najdete na google 🙂

  2. On JellyBean byl vyrazne sviznejsi i na mem starem HTC Desire nez ICS. Obe ROM samozrejme neoficialni z xda, ale i tak. 1GB jednojadro a JB na tom behal krasne svizne. 🙂

  3. Vidím, že o podrobný návod je zájem – v průběhu několika dnů jej tedy můžete najít na našem webu.

    V návodu bude popsáno, jak ROOTnout zařízení (z ICS), nahrát CWM Recovery a následně požadovanou ROM.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here