Čtečka QR kódů od Seznamu už je v Android Marketu

7

Už na začátku června uvedl Seznam.cz svou čtečku QR kódů ve verzi pro Android. Před týdnem se tato čtečka konečně dostala i na Android Market, kde si určitě získá mnohem více uživatelů než na stránkách Seznamu. Funkcemi čtečka nějak neohromí. Samozřejmostí je skenování QR kódů, Data Matrix kódů a čárových kódů. Pokud se v kódu ukrývá URL adresa, jedním kliknutím na ní můžete přejít ve webovém prohlížeči. V případě kódu s kontaktními údaji (vizitka) můžete načtené informace rychle uložit do paměti telefonu nebo zavolat na telefonní číslo. QR kódy můžete také sdílet pomocí SMS, e-mailu nebo Facebooku. Nechybí ani vyhledávání výrobků pomocí kódů na m.zbozi.cz. Čtečka je pochopitelně kompletně v češtině a můžete si jí zdarma stáhnout zde.

7 KOMENTÁŘE

 1. Zdravim,chtela bych jen malickost.Uz druhy den se marne snazim stahnout ctecku QR kodu.At se snazim sebevic tak neustale mi naskakuje okno s hkaskou ze polozka neexistuje.Muzete mi poradit jak na to?Dekuji.hola

 2. DObrý den, po načtení kódu, který obsahuje URL adresu automaticky naskakuje dotyčná www stránka. V mnoha případech bych potřeboval, aby mi naskočila později nebo v tuto chvíli vůbec. Lze to nějak ovlivnit ?
  Děkuji, přeji příjemný den.

  • Lze to ovlivnit nastavením aplikace zvolením funkce „Připojování“ a „Vždy potvrdit“. Jako výchozí volba po nainstalování je zvoleno „Vždy potvrdit“. Touto změnou docílíte toho, že se Vás vždy bude aplikace po načtení kódu ptát, zda-li chcete otevřít internetový prohlížeč a danou url opravdu zobrazit.

 3. Nyní najdete v Android marketu nebo na m.smobil.cz novou verzi čtečky pro Android! Je mimo jiné rychlejší, má nový design a lépe pracuje s qr kódy typu vCard a MECARD.

 4. zdravím,mám dotaz.Jde nějak nastavit aby se mi načtený čárový kód uložil do paměti se mnou zadanými údaji ???Př: načtu a uložím pod 1950×2800 5 HH +poč kusu,při dalším načtení vidim kusy,popř můžu upravit, dělám skladníka a velmi by mi to pomohlo k častým inventuram :-).asi hlooupost ale díky předem za radu

  • Teoreticky by měla nějaká QR čtečka zládnout textové údaje zkopírovat do schránky. Ty by pak mohlo jít vložit do libovolného tabulkového / textového editoru.

   Bohužel nic takového přímo neznám, doporučuju ale zajít na Google Play a postupně vyzkoušet pár QR čteček a najít tu, co umí přečtenou věc zobrazit jako text.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here