Chytré hodinky Qualcomm Toq – známe cenu a dostupnost

3

Společnost Qualcomm známá především jakožto výrobce procesorů pro mobilní telefony a tablety se rozhodla, že zkusí své štěstí na poli chytrých hodinek a plánuje vyrobit zařízení, které bude přímo konkurovat Samsungu a jeho Galaxy Gear nebo Sony se SmartWatch.

qualcomm_toq_large_verge_medium_landscape

Chytré hodinky Toq se začnou prodávat na začátku příštího měsíce, přesněji 2. prosince za cenu cirka 350 dolarů, což je v přepočtu 6500 Kč. Hlavním lákadlem je výdrž hodinek. Toq totiž disponují úsporným displejem Mirasol. Celková doba výdrže by se tak měla pohybovat na hranici 5ti dní bez nabíjení, což je výrazný rozdíl oproti jednodenní výdrži u Galaxy Gear.

Toq budou zobrazovat notifikace nebo události z vašeho telefonu, ale již si z nich nezavolíte. Hovory půjde pouze přijmout nebo odmítnout. Pokud vám dorazí na telefon SMS, můžete si ji přečíst na hodinkách a jednoduše odpovědět krátkými přednastavenými SMS. Chytré hodinky Qualcomm Toq budou kompatibilní s Androidem od verze ICS výše. Jaké hodinky byste si vybrali vy?

www.youtube.com/watch?v=YzTrqifCOhs

zdroj: androidauthority

3 KOMENTÁŘE

  1. Já si počkam až budou hodinky s androidem i se simkartou. To znamená že nebudu navíc potrebovat mobil… Vše na co je potřeba velký displej bude v tabletu…

  2. Galaxy Gear jsou docela žumpa… Tolik peněz za to že vydržej jeden den ? Ani náhodou :d ale tyhle Toq vypadají velice dobře…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here