Chromium OS na Nexusu 7

0

Snahy přinést linuxové distribuce na zařízení běžící původně na Androidu nejsou žádnou novinkou. Například zřejmě nejrozšířenější distribuce, Ubuntu, se před nedávnem dostala na Nexus 7 dokonce téméř oficiální cestou.

Za celou tu dobu však nikoho nenapadlo naplnit dřívější spekulace o Chrome tabletu a přinést na zařízení s Androidem Chrome OS nebo jeho opensource variantu Chromium OS. Tedy až do tohoto týdne, kdy se uživatel Hexxeh známý svými projekty souvisejícími s Androidem a Chromium OS rozhodl dostat první jmenovaný systém na tablet Nexus 7.

Nutno podotknout, že projekt je prozatím v plenkách a spousta věcí tak nefunguje nebo funguje jen velmi pomalu. I tak ale systém bootuje a alespoň základní vykreslování stránek, dotekový displej a připojení k internetu funguje.

Autor navíc oznámil, že na projektu plánuje pokračovat a až bude alespoň v trochu použitelném stavu, tak jej veřejně vydá. V horizontu týdnů bychom se tak mohli dočkat dalšího potencionálního operačního systému pro Nexus 7.

Graf ceny produktu Google Nexus 7 16GB poskytuje server Heureka.cz

Google Nexus 7 16GB lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Zdroj: Hexxeh via talk

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here