Chrome 28 Beta umí automaticky překládat internetové stránky

0

chrome beta

Nejnovější beta verze mobilního Chromu přináší možnost rychlého překladu internetových stránek, která je dnes neodmyslitelnou součástí desktopové verze prohlížeče. Vše přitom probíhá stejně také ve verzi pro Android: jakmile navštívíte web, který je v jiném jazyku než uživatelské rozhraní vašeho smartphonu, objeví se v dolní částí obrazovky s tlačítkem „Přeložit“. Pokud na toto tlačítko kliknete, stránka je automaticky přeložena do vašeho jazyka.

Samozřejmě, že kvalita překladu není úplně dokonalá, a to zejména v případě překládání z méně používaných jazyků. Kliknutím na zvýrazněný název jazyka můžete manuálně vybrat, z/do jakého jazyka chcete stránku přeložit. Po přeložení stránky můžete také označit, aby prohlížeč automaticky překládal všechny weby v daném jazyce. Pokud vás lišta překladu jen obtěžuje, můžete tuto funkci úplně vypnout v nastavení prohlížeče, konkrétně pod možností Nastavení obsahu.

chrome 28 beta preklad chrome 28 beta graf

Chrome 28 Beta pro Android však přináší také režim celé obrazovky pro tablety. Tzv. full screen mód je už sice dostupný i ve stabilní verzi mobilního Chromu, ale zatím jen pro smartphony. Další novinkou v poslední testovací verzi prohlížeče je graf zobrazující úsporu dat při používání experimentální funkce pro kompresi dat. Daný graf naleznete v Nastavení – Správa rychl. připojení – Snížit využití dat.

Další podrobnosti o poslední verzi mobilního Chromu a odkaz na formulář pro nahlášení případných chyb naleznete na oficiálním blogu Google Chrome Releases. Chrome 28 Beta pro Android si můžete bezplatně stáhnout z Google Play Store:


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here