Česká republika se i nadále nedočká filmů a zařízení na Google Play.

2

Společnost Google, jako světový gigant na poli mobilních technologií, nabízí skrz jeho Obchod Play velkou řádku služeb, mezi které patří aplikace, knihy, hudba, časopisy, filmy a seriály. Samozřejmě nemůžeme opomenout oficiální prodej hardwaru, nesoucího značku Google. Všechny tyto služby dohromady nabízí Google pouze v pár vybraných zemích, mezi které bez pohyby patří USA a UK. V české repubice nabízí Google pouze zlomek početné škály služeb Obchodu Play. U nás máme v nabídce tedy pouze aplikace, knihy a hudbu. Tento týden se Google nechal slyšet, že se chystá rozšíření oddělení prodeje filmů do dalších 39 zemí, co se týče hardwaru na plánu je rozšíření do 11 zemí. Hlavním důvodem rozšíření je snaha o větší zájem zákazníku, i na jiných trzích než pouze v USA, o multimediální tyčinku Chromecast. Obrovským sklamáním je ovšem to, že Česká republika mezi těmito zeměmi ani v jednom případě nebude. Budeme si tedy snad počkat na další fázi rozšiřování služeb Google.

Mezi země, kterým přibude podpora Google Filmů patří – Angola, Aruba, Beninská republika, Bolivie, Burkina Faso, Čile, Dánsko, Dominikánská republika, Ekvádor, Finsko, Gabon, Guatemala, Haiti, Holandsko, Honduras, Kambodža, Kapverdy, Kolumbie, Kostarika, Lucembursko, Mali, Mauricius, Namibie, Niger, Nikaragua, Norsko, Panama, Paraguay, Peru, Pobřeží slonoviny, Portugalsko, Rwanda, Salvador, Senegal, Švédsko, Togo, Uruguay, Venezuela a Zambie.

Podpory oficiální distribuce Google zařízení se dočká – Kanada, Dánsko, Finsko, Francie, Německo, Itálie, Nizozemsko, Norsko, Španělsko, Švédsko a Velká Británie.

zdroj: mobilmania

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here