Byla vydána alfa verze Firefoxu pro zařízení s ARMv6 procesory

1

Firefox pro Android není žádnou novinkou, dlouhou dobu  byl ale tento populární prohlížeč dostupný jen pro novější telefony a tablety. Až nyní Mozilla znovu vydala verzi pro starší zařízení s architekturou procesoru ARMv6, například Samsung Galaxy Mini a LG Optimus One.

Reakce na rychlost a stabilitu jsou různé, většina uživatelů ale alfa verzi Firefoxu pro ARMv6 považuje za dostatečně rychlou a stabilní, aby mohla být používána jako výchozí prohlížeč. Jako jediný problém je uváděna nekompatibilita s některými pluginy, které v běžné verzi Firefoxu pro Android bez problémů fungují.

Procesory s architekturou ARMv6 používá velké množství telefonů s Androidem. Když se proto objevili problémy s prohlížečem pro tuto platformu a podpora ARMv6 zařízení byla ukončena, počet uživatelů Firefoxu pro Android klesl o více než třetinu.

Nezapomeňte zkontrolovat, zda používáte nejnovější verzi Firefoxu. V menu prohlížeče otevřete nastavení, klikněte na „About nightly“ a nakonec zvolte“Check for updates“. Alfa verzi prohlížeče Firefox (Fennec) si můžete zdarma stáhnout zde. Stažený APK soubor zkopírujte do telefonu či na paměťovou kartu otevřete v libovolném správci souborů.

Pokud máte oficiálně podporovaný telefon, můžete si Firefox pro Android samozřejmě zdarma stáhnout z Google Play.

zdroj: xda

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here