BlackBerry Messanger vyjde 26. června

0

BBM

Po celé řadě slibů, spekulací a následných zrušení nakonec minulý měsíc s finální platností oznámený androidí klient v korporátním světě stále ještě populární komunikační služby BlackBerry Messanger se podle všeho dočká vydání už 27 června letošního roku. Alespoň to tedy na oficiálním twitter účtu prozradila britská pobočka mobilního operátora T-Mobile.

Navzdory dlouhému vývoji nebude hned první verze poskytovat veškeré funkce známé z ostružinových zařízení. Zprvu nabídne pouze textový chat a skupiny, sdílení plochy, hlasovou komunikaci a kanály přijdou až později.

I tak by mohlo vydání na nové platformy jednu z prvních mobilních komunikačních služeb přes internet zachránit. I přes postupný přeliv korporátních zákazníků k iOS a Androidu má BlackBerry ve větších firmách stále poměrně silnou a ve strukturách firem zakořeněnou pozici, kterou by určitě bylo škoda ztratit.

Aplikace BlackBerry Messanger by měla být zdarma a to pro všechna zařízení s Androidem verze 4.0 Ice Cream Sandwich a vyšší. Distribuovat se bude nejspíše klasicky přes Google Play.

Zdroj: androidpolice

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here