Bezdrátové nabíjení pro Nexus 4 i zařízení od Samsungu (SGS 3, Note 2) pomalu přichází

5

Nexus_4_Wireless_Charging_Orb-630x220

I přesto že jak Samsung Galaxy S III, tak i Nexus 4 přišly s údajnou podporou bezdrátového nabíjení, tak se ho v reálu doposud ani jeden z telefonů oficiálně nedočkal. V případě Nexusu 4 to za to mohla pouhá nedostupnost nabíjecího orbu.

U Samsungu Galaxy S III byla situace ovšem komplikovanější, namísto součástky schopné přijímat elektromagnetickou indikci byl telefon, stejně jako Galaxy Note 2, vybaven pouze „portem“, do kterého se měla ona součástka později připojit. Konkrétně se počítalo s tím, že se bude prodávat se samotným nabíjecím orbem. Ten se nicméně do prodeje nikdy nedostal a Galaxy S III tak oficiálně zůstal bez jakékoliv podpory bezdrátového nabíjení.

V případě obou se nicméně blýská na lepší časy. Bezdtrátový Orb pro Nexus 4 se tento týden konečně objevil v prvních regionálních Play Storech, konkrétně za cenu 60 dolarů, tedy přibližně 1 300 korun českých.

Samsung-Wireless-CHarger-Galaxy-S-III

Pro Samsung Galaxy S III (a zřejmě i Note 2) se pak objevily první snímky zatím nepředstavené bezdrátové podložky, patrně pocházející z FCC (americký úřad testující bezdrátové hračky všeho druhu) testování. Vzhledem k existenci podložky se pak automaticky předpokládá, že s ní přijde i oficiální ploška, která samotné nabíjení umožní.

V obou případech navíc potěší, že jde o bezdrátové nabíječky postavené na standardu Qi. Jak Nexus 4 ze základu, tak i Galaxy S II s přídavnou destičkou pod krytem, se tak přidají k celé řadě zařízení, které podporují bezdrátový standart Qi. Jmenovitě například k novým Lumiím 820 a 920, HTC DNA a mnohým dalším.

 Zdroj: aauthority

5 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here