AVAST koupil české vývojářské studio Inmite a chystá útok na mobilní trh

0

inmite_logo

AVAST Software stojící za jedním z nejpopulárnějších antivirových nástrojů se rozhodl pro akvizici československé jednička ve vývoji mobilních aplikací, pražskou společnost Inmite. Díky této akvizici AVAST rozšíří svůj tým o 40 specialistů na vývoj mobilních aplikací.

Inmite sice netřeba dlouze představovat, jistě máte ve svém smarphonu nejednu jejich aplikaci. Jedná se o československou jedničku ve vývoji aplikací pro chytré mobilní telefony a tablety s operačním systémem Android, iOS a Windows Phone. Od roku 2008 vytvořili vývojáři v Inmite přes 150 aplikací a několik pilotních projektů pro Google Glass, chytré hodinky a další zařízení ze světa „internetu věcí“. Obzvlášť pyšní jsou na svoje aplikace pro telekomunikační, medicínský a automobilový průmysl a na mobilní bankovnictví. Firma se sídlem v Praze, věří ve filozofii „svobody v práci“ a v roce 2013 dosáhla obratu ve výši 35,5 mil. Kč a téměř třetinový meziroční růst zisku.

„S Inmitem získáváme skvěle sehraný tým výborných mobilních vývojářů. Tato akvizice nám pomůže s urychlením růstu v mobilní oblasti a rozšířením kapacit napříč mobilními platformami,“ řekl Vincent Steckler, generální ředitel společnosti AVAST Software. „Kyber-podvodníci stale častěji cílí na chytré telefony a tablety a uživatelé poptávají naše bezpečnostní řešení, která je ochrání před útoky na veřejných Wi-Fi sítích, phishingovými útoky nebo před ztrátou či krádeží identity. Lidé si jednoduše chtějí užívat svá mobilní zařízení, a zároveň mít jistotu, že jsou před takovými hrozbami chráněni. Neustálé inovace, které s sebou Inmite přináší, tuto potřebu bezezbytku naplňují a znamenají tak další plus pro naše uživatele po celém světě.“

Zdroj: avast.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here