Australský soudce označil spor Samsungu a Applu za směšný

6

Po ne zrovna dvakrát pozitivním článku týkajícím se patentových sporů tady máme pro změnu zas něco trochu veselejšího.

Jak asi dobře víte, tak krom Evropy a Ameriky se hodně soudních sporů odehrává také v Austrálii. A právě zde se o probíhajícím soudním sporu Samsungu proti Applu hezky vyjádřil soudce Annabelle Bennett. Na adresu obou stran uvedl následující:

„Proč proboha tento proces vůbec pokrčuje. Je to jen směšné. Podobný spor mezi jakýmikoliv dvěma jinými firmami by byl okamžitě urovnán s tím, ať si to vyřeší sami. Proč bychom neměli to samé nařídit i těmto dvěma?“

Spolu s výroky a nedávným článkem (doporučuji přečíst) amerického soudce Posnera se tak pomalu začíná blýskat na lepší časy. Tristní úroveň patentového práva si totiž neuvědomují nejen zainteresované strany a obyčejní lidé, ale i soudci, kteří mají alespoň minimální moc něco změnit.

Nakonec jen tak pro zajímavost a celistvost článku. Soudní spor, ke kterému se toto vyjádření vztahuje, je odvetným krokem Samsungu na dřívější osočení ze strany Applu, že Samsung zkopíroval jeho iPad. Konkrétně v něm Samsung tvrdí, že Apple použil patenty chráněné technologie na přenos 3G signálu.

Zdroj: pha

6 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here