Aukce volných frekvencí začne v první polovině srpna

0

ctu-t

Český telekomunikační úřad oznámil, že finální podmínky aukce kmitočtů pro LTE sítě zveřejní v první polovině srpna. První aukce se nevydařila a byla zrušena, prý kvůli příliš vysoké nabídce, která přesahovala 20 miliard korun, což by se projevilo v ceně služeb operátorů. Ovšem spekulovalo se také o tom, že byly špatně nastaveny podmínky aukce.

Podmínky už ČTÚ projednal s Evropskou komisí a momentálně se čeká na vyjádření Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. „Pro nás je podstatné, aby ty podmínky byly udržitelné a proces byl transparentní,“ uvedl předseda Jaromír Novák.

Podle informací by novým, čtvrtým hráčem nemusela být jen skupina PPF, ale také další společnosti. „Minulý týden jsem měl například jednání se zástupci Citi Group, kteří pro svého klienta sondovali podmínky vstupu na český trh,“ dodal Novák.

V nových podmínkách zůstalo vyčlenění části spektra v pásmu 800 a 1800 MHz i povinnost národního roamingu v sítích GSM a 3G. Operátorům se však podmínky nelíbí. Hlavní problém vidí ve vyčlenění spektra v pásmu 800 MHz. Hodlají se prý obrátit jak na české, tak mezinárodní soudy.

zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here