Aukce mobilních kmitočtů zrušena, prý kvůli velké nabídce

0

Český telekomunikační úřad (ČTÚ) zrušil probíhající aukci kmitočtů pro mobilní sítě LTE. Aukce probíhala už od listopadu loňského roku. Důvodem pro zrušení aukce byla vysoká nabídka operátorů převyšující 20 miliard korun.

ctu-t

ČTÚ zrušením aukce, ve které mnozí uživatelé mobilních telefonů viděli naději pro vstup 4. operátora, chce údajně chránit koncového spotřebitele. Aukce začínala na 7,4 miliardách a nečekaně se vyšplhala na 20 miliard, což by se podle vyjádření ČTÚ odrazilo ve vysokých cenách poskytovaných služeb.

Navíc takto vysoké ceny vydražených frekvencí by se musely negativně promítnout v podobě přemrštěných sazeb rychlého mobilního internetu. Považujeme proto za nutné zasáhnout, a zabránit tak budoucím negativním důsledkům pro spotřebitele.“ obhájil rozhodnutí úřadu ředitel ČTÚ Pavel Dvořák.

Dvořák se dále zmínil, že prioritou pro konání aukce bylo zlepšení podmínek pro zákazníky, nikoliv vidina co největšího zisku pro stát. ČTÚ připraví podmínky pro konání nové aukce, které budou přísnější aby se zamezilo stejného scénáře.

Aukce se zúčastnili stávající operátoři Telefónica, T-Mobile, Vodafone a také potenciálně nový operátor s názvem PPF Mobile Services. Čtvrtého operátora, který by zlepšil cenové podmínky na trhu, se tak v dohlednu nedočkáme.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here