Archos 9 generace s pevným diskem a dvou jádrovým procesorem taktovaným na 1,6 GHz

7

Firma Archos očividně nechce zůstat pozadu a na červen tohoto roku chystá opravdu zajímavý Honeycomb tablet. Podle uniklých informací by měl obsahovat dvou jádrový procesor taktovaný na těžce uvěřitelných 1,6GHz a klasický pevný disk s velikostí 250GB. Žádné bližší informace zatím nejsou známy, snad jen cena se předběžně odhaduje na 400 eur, což je po přepočtu a přidání DPH poměrně příjemných 11 200 korun. Celkově to vypadá, že po pár nepříliš povedených tabletech by mohl Archos přivést na svět něco opravdu zajímavého a dokonce za relativně příznivou cenu.

Zdroj: androidpolice

7 KOMENTÁŘE

 1. co napajet.
  K cemu 250GB disk, kdyz android jako takovy ma problem s DivX/XviD kodeky, takze na sledovani filmu nee.
  Kvalitni bezplatny kancelarsky software take neni a tak by se dalo pokracovat.
  Tudiz, jen velky disk pro webove a mailove sluzby ?

 2. Pevný disk v tabletu? To je šílenost, při přenášení to bude mít okamžitě hlavičky zabořené v plotnách, nebo už proti tomu existuje nějáká pořádná ochrana?

 3. Já to osobně také zrovna moc nechápu. I když na filmy by to mohlo být dobré pokud tam bude XiviD/DiviX podpora.

 4. No, kdopak z Vás Archose generaci 8 má? Nikdo, jinak byste takovýhle kecy nemohli vůbec napsat. Trošku praxe, teoretici. Příště, pane Houška, vůbec raději nic nepište, protože pokud je tady něco nepovedeného, tak jedině tento článek, tablety generace 8 to ani náhodou nejsou a pokud je tady dnes nějaký opravdu funkční konkurent iPadu, tak je to právě Archos. Neoficiální ROMky už umí i 3G, DVB-T tunery a podobné blbosti. Přehrávání filmů s titulky už nikdo neřeší, protože je funkční. A až Google uvolní verzi 3.0 do open verze, tak možná bude i na Archose Gen8.

 5. Vycházím pouze ze zkušeností zahraničních redaktorů, kteří si na generaci 8 stěžovali. Ano, tablet umí spousty věcí, ale konktrukce prý nebyla úplně ideální a oficiální firmware míval často potíze s rychlostí.
  Věřím, že různé komunitní úpravy z toho v konečném důsledku udělali dokonalé zařízení, ale to většinu zákazníků prosté nezajímá.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here