Apple v 2. čtvrtletí: 6% globálně prodaných zařízení, 43% příjmů a 77% zisku

1

Asi nebudeme daleko od pravdy, když řekneme, že tento rok již nebyl na poli chytrých telefonů pomyslným králem iOS, nýbrž Android. V druhém čtvrtletí totiž i samotný Samsung prodal nejméně dvakrát více chytrých telefonů, z nichž valná většina byla právě s Androidem, než Apple, přičemž svou nemalou měrou přispěly do Androidího bazénku také ostatní prodejci jako HTC, Sony, Huawei a další.

Podle analytiků prodal Apple dokonce jen pouhých 6 % veškerých chytrých telefonů a tabletů, které se za 2. čtvrtletí na zemi prodaly. I přes tento minoritní podíl ale uzmul celých 43% výdělku a dokonce neuvěřitelných 77% zisku odvětví s chytrými telefon.

Na každém zařízení tedy vydělal o stovky procent více než Samsung a takřka nepředstavitelně více než například HTC nebo dokonce strátové LG. Pomalu se tak znovu objevuje otázka, zda se Androidím výrobcům a tedy v podstatě Androidu jako takovému vyplatí výroba velkého množství levných zařízení, kterými sice zaplaví trh, ale v konečném důsledku na nich pouze prodělají.

Jediný výrobce, kterému tato strategie zatím alespoň trochu funguje je Samsung. Ten i přes ohromné množství modelů spodní a nižší střední třídy stále roste a jeho podíl na celkovém zisku stále zůstává okolo 30%.

Zdroj: allthingsD

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here