Apple A5X versus NVidia Tegra 3 aneb Konečně trochu objektivní benchmarky

5

Při představování nového iPadu se Apple nechal slyšet, že je jím používaný procesor, Apple A5X (mimochodem vyráběný Samsungem) údajně až čtyřikráte výkonnější než konkurenční čtyřjádrový Tegra 3 od NVidie.

To se NVidii samozřejmě nelíbilo a ihned tak vydala prohlášení, že vzhledem k neznámé metodice nejde o uznatelné výsledky a také, že jakmile bude moci, tak udělá vlastní testy a vše prověří sama.

A ačkoliv to doposud ještě neudělala, tak tu již první alespoň trochu objektivní srovnání máme. Redaktoři serveru LaptopMag si totiž nový iPad koupili a v sérii benchmraků jej porovnali s Tegrou 3 vybaveným ASUS Trinsformer Prime.

Ještě před samotnými grafy je nutné upozornit, že výsledky je nutné brát s rezervou, taký či onaký benchmark může být lépe uszpůsoben určité architektuře procesoru a svou, řekl bych i poměrně výraznou, roli může sehrát i operační systém.

Sunspider

Ve webovém benchmarku Sunspider, testujícím rychlost webového prohlížeče a tedy zaměřeném spíše na výkon samotného procesoru než na jeho grafickou část zvítězil nový iPad. Na rozdíl od dalších výsledků však nešlo o žádný propastný rozdíl a výsledek tak spíše než rozdíl ve výkonu procesorů odráží rychlost předinstalovaných webových prohlížečů.

GLBenchmark 2.1 Fill Test

V GLBenchmarku testujícím grafický čip procesoru vyhrál taktéž iPad. A oproti webovému testu poměrně drtivě, samotný test projel při plných 60 FPS, zatímco konkurenční Transormer Prime při pouhých 27 FPS. Obdobný trend byl i u dílčího testu zkoušejícího rychlost texturování, kde iPad zvítězil v poměru takřka dvou milionů textelů oproti ‚pouhým‘ čtyři sta tisícům.

Geekbench

A nakonec v Geekbench, multiplatformním benchmarku, zaměřeném na surový výkon procesoru vyhrála naopak Tegra 3 v Transformeru Prime. Při počítání s celým číslem vyhrála konkrétně s 1391 body oproti 614 a v úlohách s plovoucí desetinou čárou s 2408 oproti 825.

Trochu menší rozdíl byl pak v práci s pamětí, kde vyhrála Tegra 3 pouze s 1076 oproti 784 a v testování rychlosti streamování, kde dokonce s lehkým náskokem vyhrál Apple A5X se ziskem 324 bodů oproti 266, které získala Tegra 3.

zdroj: LaptopMag

 

5 KOMENTÁŘE

  1. takze je to vlasen na stejno.. Apple vyhrava v testu s grafickym cipem narozdil Tegra vyhrala na rychlost cipu… oboje bude nejaka cast brzdit…
    Ps: Nvidia nerikala ze udela testy ale ze si pocka az je proveri nejaci redaktori ze serveru…v tomto pripade Laptopmag

  2. Apple… váżně chudáci, chluběj se kecama a zvrděj že jejich chaotickej a nedodělanej systém je nejlepší fakt ubohý

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here