Appceletator: Zájem vývojářů o vyvíjení pro Android pomalu klesá

1

Americká společnost Appcelerator stojící například za platformou Titanium, která dovoluje vývojářům psát kód ve frameworku postaveném na JavaScriptu a následně z něj kompilovat aplikace pro jednotlivé platformy, zveřejnila výsledky studie zaobírající se oblíbenosti jednotlivých platform u vývojářů.

Vyplynulo z ní například, že zájem o vyvíjení pro Android pomalu ale jisté klesá. Oproti více než 85% vývojářů v lednu roku 2011 má aktuálně zájem vyvíjet androidí aplikace jen přibližně 75% dotázaných vývojářů. Obdobně, jen s o 10% menším podílem v obou případech dopadli Androidí tablety.

Ačkoliv se to může zdát jako špatná zpráva, tak to až zas takový problém není. Zájem o vývoj totiž opadl u všech starších platforem včetně iOS pro iPhony a iOS pro iPady. Spíše než o odklon od Androidu jde tak o celkové zaplnění obou trhů a snahu přesunout se do zatím ne tak konkurenčních míst.

Nutné je také podotknout, že dotazovaný vzorek nebyl nikterak ohromně velký. Zúčastnilo se ho 5 500 subjektů, tedy buďto jednotlivých vývojářů nebo celých vývojářských firem.

Zdroj: App via Pha

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here