Andy Rubin odchází z vývojového týmu Androidu

0

andy_rubin

Google včera vydal nečekanou zprávu, zakladatel Androidu a dlouholetý šéf týmů Andy Rubin, který se podílel na jeho dalším vývoji pod hlavičkou Googlu, opouští svou pozici. Andy nadále zůstane v Googlu, ale bude objevovat a pracovat na nových technologiích.

Andyho nahradí Sundar Pichai, který momentálně vede team vývojářů prohlížeče Chrome. Sundar tak nově povede jak tým vývojářů chrome tak i tým, který pracuje na rozvoji Androidu. Bude zajímavé, kam bude Android směřovat pod vedením nového šéfa. V posledním roce jsme mohli již zaznamenat, že různé služby známe z Androidu se pomalu začínají integrovat do prohlížeče Chrome. A tento krok naznačuje podporu této integrace, osobně jsem zvědav co vývojáři chromu přinesou do OS Android.

Výměna na takto vysokých pozicích je bezesporu důležitou událostí. S Andy Rubinem v čele měla totiž Androidí divize poměrně blízko k vedení a navíc se jí Andy věnoval na plný úvazek. Tak, či tak, věřme, že Larry Page ví co dělá a Andyho zkušenosti budou využity pro vznik nových technologií, které se v budoucnosti stanou stejně úspěšné jako je nyní OS Android.

Zdroj: androidcentral.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here