Androidí tablety mají v USA téměř poloviční podíl trhu

1

Zatímco ještě před rokem vypadala situace na tabletovém trhu pro zařízení s Androidem poměrně nepříznivě a naprostou většinu trhu ovládal iPad od Applu, tak letos jsou již odhady daleko pozitivnější.

Podle průzkumu agentury PEW totiž za poslední rok vrostl tržní podíl androidích tabletů z 15% na 48%. V obou číslech jsou samozřejmě započítány také ne-tak úplně androidí tablety Kindle Fire, nicméně i podíl čistých Androidů certifikovaných Googlem mezi všemi tablety vzrostl na 27%.

Poměrně překvapivé je, že průzkum byl proveden ještě před vydáním Nexus 7 a aktualizovaných řad Kindle Fire tabletů. Je tedy takřka jisté, že aktuálně je Androidí podíl ještě větší. Právě Nexus 7 totiž svou cenou a relativně dobrou výbavou zaujmul poměrné velké množství lidí, kteří se tabletu do té doby spíše vyhýbali.

Spolu s růstem podílu androidích tabletů poměrně logicky ztratila jeho konkurence. Tablety s jiným operačním systémem konkrétně úplně vymizeli a jablečný iPad se propadl z 81% na 52%.

Vzhledem k růstu tabletového trhu je nicméně jasné, že ačkoliv podíl Applu padal, tak počty prodaných zařízení nikoliv. Rozhodně je tak předčasné jásat, že Google kdovíjak drtí Apple a přebírá mu zákazníky.

I tak jde ale o veskrze pozitivní zprávu, která ukazuje, že Android má na tabletech takřka jistou budoucnost, která pokud se nerozpadne v konkurenci chystaného Windows 8, tak možná sehraje velikou roli na trhu.

Zdroj: talk, pha

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here