Android Jelly Bean drží 62% podíl na trhu, KitKat má pouze 2,5% zastoupení

0

Google ke včerejšímu dni aktualizoval stránku pro vývojáře, kde se zmiňuje o aktuálním zastoupení jednotlivých verzí operačního systému Android. Největší podíl má stále Android Jelly Bean ve verzích 4.1 až 4.3. V listopadu přitom podíl dosahoval lehce přes 50 %, nyní už jej využívá 62 % aktivních uživatelů.

Trochu zarážející je zjištění, že jako druhou nejrozsáhlejší verzí Androidu je Gingerbread ve verzích 2.3.3 až 2.3.7 s 19% podílem. V krátkém závěsu se za ní drží Ice Cream Sandwich (4.0.3-4.0.4) s aktuálně 15,2 %. Nejnovější verze operačního systému Android, tedy 4.4 KitKat se objevuje pouze ve 2,5 % mobilních zařízení. Je tedy velmi znatelná příliš dlouhá doba aktualizace mezi verzemi od jednotlivých výrobců.

Zastoupeni verzi Android - brezen
Aktuální zastoupení jednotlivých verzí Androidu.

Ačkoliv je už Android 4.4 KitKat k dispozici od října loňského roku, ještě se stále aktualizují mobilní zařízení na Android Jelly Bean (verze 4.1 vyšla v červenci roku 2012, 4.3 pak v červenci 2013).

Android Jelly Bean posílil o 1,3 % oproti předešlým číslům z února. Nejnovější Android 4.4 KitKat je na tom o trochu hůře, ten získal dalších 0,7 %. Starší verze na svém podílu ztrácejí. Android Ice Cream Sandwich má o 0,9 % méně, Gingerbread pak o rovné procento.

Nemáte přehled o tom, jaká zařízení již mají Jelly Bean, a na které se aktualizace připravuje? Podívejte se do našeho pravidelně aktualizovaného přehledu. Případně se zaměřte přímo na Android 4.4 KitKat.

Zastoupeni verzi Android - unor
Únorová čísla v podílu na trhu jednotlivých verzí Androidu.

Zdroj: AndroidAuthority

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here