Android Auto – systém Android i do auta

0

Pokud si myslíte, že na Google I/O bude představena pouze nová verze systému Android a projekt Android Wear, vcelku dosti se pletete. Google totiž před malou chvílí představil projekt Android Auto, který má přivést Android do aut.

Android Auto je systém, který se bude instalovat převážně do počítačů, které (již v dnešní době) obsahují navigace, rádia a mnohé další.

Tento systém se bude propojovat s Vaším telefonem, přičemž Vám nabídne například hlasové ovládání pomocí Google Now, díky kterému si budete moci zvolit například cíl Vaší cesty, popřípadě přehrát jakoukoli muziku.

Android Auto navíc dokáže zobrazovat i notifikace, které se Vám zobrazují v telefonu a prostřednictvím hlasové asistentky následně na tyto notifikace reagovat. Pokud Vám tedy přijde například SMS zpráva, budete moci na zprávu hlasově zareagovat a odeslat ji.

S novým projektem přichází také nové SDK, ve kterém nalezneme hlas a zprávy. Co se týče hlasové části, v Android Auto bychom měli nalézt aplikace, jako je například Spotify. Co se týče zpráv, zde bude nabídnuta potřebná podpora pro vývoj komunikačních prostředků. SDK pro tento projekt by mělo býti dostupné ještě tento rok, přičemž s montáží tohoto systému se započne taktéž tento rok.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here