Android 4.4 KitKat pro Galaxy Nexus, alespoň neoficiálně

1

Galaxy Nexus Kitkat

Pro většinu majitelů Galaxy Nexusu byla velkým zklamáním zpráva Googlu o tom, že jejich smartphone nedostane aktualizaci na Android 4.4 KitKat. Důvodem je stáří smartphonu, které už překročilo 18 měsíců. Tedy dobu, během které „Google i ostatní společnosti obvykle vydávají aktualizace zařízení“.

Rozhodnutí Googlu však neznamená, že by majitelé Galaxy Nexusu (maguro) neměli možnost vyzkoušet nový Android 4.4. Svět je totiž naštěstí plný šikovných vývojářů, kteří už pracují na ROM, které jsou postaveny právě na KitKatu.

Na proslulém fóru XDA Developers se už objevily alfa verze dvou nadějně vypadajících ROM. První z nich je poskládána ze zveřejněného AOSP a druhá má název SlimKat a pochází od stejných autorů jako známé ROM SlimBeam. V době psaní článku se v obou ROM objevovaly problémy s grafikou, které ale snad budou co nejdříve odstraněny.

Více informací včetně odkazů ke stažení a návodů k instalaci najdete přímo na fóru XDA Developers. Upozorňujeme, že instalaci alternativních ROM by měli provádět jen zkušení uživatelé, protože při nesprávném postupu může dojít k poškození vašeho smartphonu.

zdroj: XDA

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here