Android 4.3 pro Nexus zařízení už i v ČR

9

 Google

Ve středu v podvečer byl představen nový Android 4.3 Jelly Bean. O jehož novinkách jsme vás již informovali. Aktualizace nepřišla s ničím extra revolučním, došlo pouze k vylepšení v pozadí. Stručný výpis zde:

 • vylepšení správy uživatelů
 • Bluetooth Smart technology
 • OpelGL/ES 3.0
 • Ochrana DRM
 • Nové Google Aplikace
 • a další…

Co je však důležitější, než výše uvedená fakta, tak to, že se tato aktualizace dostala i do České republiky. Je však nutné aktualizaci lehce popohnat. Otevřete si Menu – aplikace – vše  a zde vyberte „Google Services Framework“. Pozastavte a vymažte data, poté stačí zajít do „informace o tabletu/telefonu“ a dát aktualizovat zařízení. Je možné, že tento postup nebude napoprvé fungovat, proto postup opakujte. Po aktualizaci odstraňte Google účet a přidejte znovu. Toto opatření je z důvodu, aby bylo možné vidět zařízení ve webovém rozhraní obchodu Google.

9 KOMENTÁŘE

 1. Aktualizace už mi dorazily v pátek večer na nexus 4 i nexus 10. Ale bohužel přestaly fungovat některé aplikace. Zřejmě největší problém je z přehráváním videa, nefunguje mx player ani třeba VLC. Z aplikací třeba Prima play, nebo pumpdroid.

 2. Podařilo se někomu tímto způsobem aktualizovat Nexus 7? Zkoušel jsem to několikrát výše uvedeným způsobem a tablet stále hlásí, že je systém aktuální, tj. aktualizace nejsou dostupné (OS mám 4.2.2)

 3. „Po aktualizaci odstraňte Google účet a přidejte znovu. Toto opatření je z důvodu, aby bylo možné vidět zařízení ve webovém rozhraní obchodu Google.“

  jak mám provést toto, aniž bych musel dělat factory reset zařízení?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here