AirPush: reklamy v notifikační liště Android

3

Vývojáři jsou velmi kreativní, někdy je však jejich kreativita uživatelům spíše na obtíž. Například technologie AirPush, která umožňuje zobrazovat reklamy přímo v horní notifikační liště systému Android. Pro představu, jak taková reklama vypadá, se podívejte na video na konci článku. Ve videu se také dozvíte, že pro vývojáře aplikací to bude znamenat až 10krát více kliknutí na jejich reklamy a 10krát větší příjmy než při použití běžného reklamního proužku v aplikaci.

Na druhé straně však stojí uživatelé, kterým se tato nová forma reklamy moc líbit nemusí. Důkazem je případ aplikace APNdroid Martina Adámka. Po přidání této funkce zareagovali uživatelé velmi negativně, proto byla rychle odstraněna (viz popis aplikace na Android Marketu). Svůj názor na AirPush můžete vyjádřit v komentářích.

3 KOMENTÁŘE

  1. ApnDroid jsem deinstaloval a na plochu jsem si dal obycejny odkaz na aktivitu APN z Settings. Puvodne jsem APNDroid chtel v marketu koupit, uz proto ze autor je z Ceska, ale jelikoz spolehlivost prepinani nebyla stoprocentni, nazor jsem zmenil.
    Soucasne reseni je sice o neco mene pohodlny, ale zato mne neotravuji reklamy, mam 100% jistotu ze APN je prenastaveny a navic jsem usetril i nejakou tu pamet…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here