Adidas představí chytré hodinky pro sportovce

3

adidas1 adidas

Chytrých hodinek se na trhu objevuje čím dál více a více. Mezi nejúspěšnější výrobce chytrých hodinek patří bezpochyby jihokorejský Samsung, ihned za ním můžeme řadit Sony. Nováčkem na trhu chytrých hodinek se zanedlouho stane i Adidas, známý spíše jako výrobce sportovního oblečení a obuvi. Hodinky od firmy Adidas se budou jmenovat miCoach SMART RUN a budou určeny převážně pro sportovce. Budou mít zabudovanou funkci měření srdečního pulsu, měření uběhnuté vzdálenosti nebo si na nich budete moci pustit svou oblíbenou hudbu. Díky zabudovaného akcelerometru nabídnou hodinky i funkci krokoměru. V hodinkách najdeme operační systém Android ve verzi 4.1.1 Jelly Bean. Hodinky nabídnou 4GB vnitřní paměti. Podporovaná bude i technologie Bluetooth, díky které si bude možno pustit hudbu bezdrátově. Mezi další specifikace patří 1,45″ kapacitní displej s rozlišením 184×184 pixelů a baterie s kapacitou 410mAh. K hodinkám výjde i aplikace, která vám pomůže zvyšovat efektivitu běhání. Chytré hodinky od Adidasu miCoach SMART RUN se začnou prodávat 1.listopadu. Startovní cena bude 399dolarů.

 

zdroj: mojandroid.sk

 

3 KOMENTÁŘE

 1. Mrzí mě, že označujete Samsung jako leadera…. Ten představil hodinky první generace, které se setkali s řadou kontroverze… Sony přitom už má myslím 4. generaci s v recenzích jsou o moc lepší. To není myšleno jako výtka, ale spíš poznámka.

 2. Za $75 si koupím bluetooth měřič tepové frekvence Polar (http://www.polar.com/en/products/accessories/Polar_WearLink_transmitter_with_Bluetooth). Za $2,5 si koupím aplikaci HRnaviPLUS (https://play.google.com/store/apps/details?id=jp.miyanaga.HRnaviPLUS&hl=cs),
  pomocí které připojím měřič tepové frekvence ke kterémukoliv mobilu s
  BT. V této aplikaci si také nastavím, v jaké hladině tepové frekvence se
  chci pohybovat – určím dolní a horní mez tepové frekvence. Spustím
  start cvičení a pokud se má tepová freknce dostane mimo vymezený rámec,
  akustický signál mne upozorní, že se pohybuji příliš pomalu (pomalé
  pípání) nebo příliš rychle (rychlé pípání). Když se pohybuji správně
  rychle, aplikace je potichu a já můžu poslouchat hudbu z mobilu bez
  rušení. Pokud se chci hýbat pouze určitou dobu, nastavím si i
  odpočítávání času. Právě jsem ušetřil $322,5…
  Jo, a pro hnidopichy, kteří by třeba chtěli namítat, že „obyčejné“ BT moc žere baterku, je tu informace, že měřič tepové frekvence žere baterku jen když je připnutý k hrudnímu pásu, což je pouze po dobu cvičení, takže mu pecková baterka, která se dá navíc snadno vyměnit, stačí na stovky hodin cvičení…

  • Nič si neušetril lebo beháš uvešaný rárohami, pritom si mohol mať vo vrecku jeden mobilný telefon a mať v tom všetko. Len u mňa je problém ten, že mobil chcem s čo najväčším displayom čo mi zase pri behu prekáža a dostávame sa zase k hodinám – momentálne som na trhu nenašiel nič podobné adidas smart run, iba bežecké GPS hodiny, ktoré ale nemajú prehrávač a väčšina z nich potrebuje aj tak hrudný pás. Je to síce vysoká suma, ale myslím že momentálne nemajú konkurenciu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here