Acer představil beTouch e210

8

Acer dnes, představil nový telefon beTouch e210. Po Motorole Droid Pro to bude teprve druhý telefon ve stylu BlackBerry (QWERTY pod displejem). Velikou nevýhodou je přítomnost androidu 2.1 a hardwarová výbava též nepotěší. Procesor taktovaný jen na 416MHz spolu s 256 MB RAM vzbuzuje spíše obavy, než obdiv. Kromě toho zde nalezneme 3,2MPx fotoaparát, BT, WiFi (v podporu standartu ‚n‘ nedoufám), slot na microSD karty a GPS.
Doufejme, že slabý HW nebude vadit a výrazně se promítne do dlouhé výdrže baterie, která má mít kapacitu 1300 mAh.
Zdroj: phandriod

EDIT (20:09): Je mi jasné, že jde o managerský telefon, od kterého se nevyžaduje prvotřídní výkon, ale 416 MHz nezní dostatečně ani pro zajištění plynulosti v samotném systému. A jen 256MB RAM bude omezovat běžící aplikace na pozadí. Samozřejmě je možné že se povede optimalizace a nízký výkon bude naprosto dostačující, čímž se pomůže dlouhé výdrži baterky, poté rád Aceru zatleskám.

Acer Be Touch

8 KOMENTÁŘE

 1. Proboha kdo toto psal? Blackbary? qerty? Sakra člověče, když něco píšeš, tak aspoň normálně!!! BlackBerry to je a QWERTY to je…
  „hardwarová výbava též nepotěší“ – tak je to spíše managerský telefon, takže tam se opravdu nepočítá s tím, že někdo bude hrát nejnovější hry – naopak! Čím méně výkonnější hw, tím delší výdrž… 😉
  Příště ať to radši napíše někdo jiný…

 2. Za chyby za ty se omlouvám, příště si dám daleko větší pozor.
  Ohledně HW, ano nikdo nečeká nic extrémního, ale zde to však pravděpodobně bude na úkor plynulosti systému. Kdyby zde byl úsporný procesor taktovaný na 600MHz, spolu s alespoň 328MB RAM tak nenapíšu ani slovo.

 3. Přesně tak, telefonů s QWERTY pod obrazovkou a andriodem to chce více. Nyní je na trhu co vím jen jeden, a to je přesný protipól. Na managerský telefon s důrazem na výdrž je přeci jen 1GHz přílišné plýtvání. Na druhou stranu u Droida to zachraňuje poměrně solidní akumulátor 1420 mAh.
  Doufám že se co nejdříve objeví telefon s QWERTY pod displejem, 600-800MHz procesorem, k tomu přiměřeně RAM a hlavně 1500mAh akumulátorem.
  //A kdyby ne HW výbava, tak android 2.1 ten Acer zabíjí naprosto.

 4. Docela velikým nedostatkem je podle mě procesor o „výkonu“ 416 MHz, což je dle mého názoru velmi málo. Mnohem více by mu to slušelo třeba s procesorem o frekvenci přes 600 MHz.

 5. Souhlasím s autorem a Chamrou. 400 MHz je podle mě dost málo. Sám vlastním zařízení HTC s 600 MHz Qualcomm a výkon je pro mě již nedostačující, práce na něm není příliš příjemná. Může za to ale i WM 6.5

 6. Kuciii to je fakt saskarna…aspon si googlni co je to za procak.

  “ smaller resolution screen requires less processing power, so Acer based it’s phone on a 416MHz ST Ericsson PNX6715 processor“ navic je to AMRv7!

  Navic bych rekl ze bude mit 2.2 froyo…aji na tom blbym renderu je froyo!

  Ramka taky staci.

 7. Co je na renderu je jedna věc, co bylo oznameno druhá. Ohledně procaku, ano vím ze je to ARMv7, ale ten takt zni prostě slabě. Ramka staci, ale kdyz je ji mene, je ji nutne casteji cistit (volat garbage collector) a tim zatezovat procesor.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here