73 % rodičů nepovolí svým dětem provolat více než 200 Kč

0

androidchild

Nikoho dnes již nepřekvapí že se věk českých dětí, které vlastní mobilní telefon, neustále snižuje. Zatímco převážná většina dětí narozených před rokem 2005 dostala první telefon až v devíti letech, dnes mobil není výjimkou ani u pětiletých. Prvňáci a druháci už mobilní telefon berou jako standard, pro dvanáctileté je samozřejmostí.

Hlavním impulzem pro pořízení mobilu dítěti je právě nástup do školy, kdy rodiče mají starost o bezpečnost a chtějí pravidelně kontaktovat své dítě právě přes mobil. Právě ve věku 6-10 let získá svůj první mobil 71% školáků, k této statistice je nutno připočítat 13% předškoláků, jenž mobil získají již v 5 letech.

Důvody rodičů jsou různé 64% respondentů průzkumu vítá, že dítě může v případě nouze zavolat o pomoc, 36 % dotazovaných pozitivně hodnotí také možnost spojení s dalšími členy rodiny, například prarodiči.“  Jen 16 % účastníků průzkumu přiznává, že je ke koupi telefonu dítě přimělo z důvodu sociálního tlaku – chtělo jej, protože jej měli ostatní.

Měsíčně pak 73 % rodičů nepovolí svým dětem provolat více než 200 Kč. Jen 8 % dětí za telefon utratí více než 300 korun měsíčně. V kategorii do 15 let převládají předplacené karty, jenž nalezneme u 72% dětí. Daná data byla získána z průzkumu, který pro  provedla společnosti  NMS Market Research, jenž provedla pro virtuálního operátora SAZKAmobil.

Jak řešíte útraty za mobilní volání, SMS a data v rodině vy?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here