3. čtvrtletí pro Samsung opět rekordní

0

Společnost Samsung oznámila předběžné výsledky svého hospodaření za 3. kvartál letošního roku. Tak jak roste její hlavní konkurent Apple roste i společnost Samsung, která předběžně odhaduje svůj zisk za dané čtvrtletí na $7,3 miliardy. Zisk u Samsungu netvoří pouze příjem z prodeje smartphonů, ale i jiné produkty.

Pravdou však je, že prodejem smartphonů Samsung utržit zisk $4,5 miliardy (při obratu $46,8 miliardy), což je téměř dvojnásobek ve s rovnání s loňským rokem. Samsungu se podařilo prodat 58 milionů zařízení z čehož bylo prodáno cca 20 milionů Galaxy S III.

Samsung mohl dosáhnout ještě vyššího zisku, kdyby mu neklesl zisk z výroby různých komponentů pro třetí strany (zde utlumuje své objednávky Apple), či by neinvestoval $2,7 miliardy do marketingových kampaní.

Co se týká marketingu, tak zde se Samsung zaměřil hlavně na své novinky Galaxy S III, Galaxy Note II a tabletu Galaxy Note 10.1. Prvně jmenovaný, již své očekávání splnil. U Galaxy Note II se očekává 20 milionů prodaných kusů a Galaxy Note 10.1 by měl Samsungu získat větší podíl na trhu mezi tablety. Samsung se díky nedávno uvedeným novinkám nemusí obávat o zisk v následujícím kvartále, který bude podpořen Vánočními prodeji.

Oficiální hospodářeské výsledky za 3.kvartál budou zveřejněny 26. října, jen pro zajímavost Apple své výsledky hospodaření zveřejní 25. října.

Zdroj: reuters.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here