Pár tipů pro optimalizaci RAM vašeho telefonu

0

andorid

Aktuálně najdeme na Google Play více než milion aplikací nejrůznějšího druhu a limitem pro jejich používání je jen naše představivost…a velikost RAM našeho zařízení. Paměť RAM (random access memory) je paměť, ve které jsou uloženy instrukce které řídí procesor a jiné počítačové jednotky. Unavuje vás už nedostatečná plynulost všeho zařízení? Ukážeme si pár triků, jak tuto paměť zvětšit i bez rootování.

Widgety a živé tapety

Když už jednou smartphone máte, snažíte se ho samozřejmě naplno využít. A jako většina lidí, zřejmě máte obrazovku plnou widgetů, někdy dokonce zkombinovanou s pohyblivým wallpaperem. Ty ale potřebují pro svůj nepřetržitý běh RAM, a tak vám vlnící se pozadí nebo kapky deště za vaší obrazovkou zabírají více paměti, než se zdá. Tím se nesnažím naznačit, ať je nevyužíváte vůbec, ale když se před každým přidáním widgetu nebo výběrem wallpaperu dvakrát rozmyslíte, jestli ho opravdu na své obrazovce chcete a potřebujete, možná vám to nějaké to místo uvolní.

 živa tapeta widgety

Desaktivace nepoužívaných aplikací

Kolik aplikací jste si už nainstalovali a kolik z toho jich opravdu denně využíváte? I některé nepoužívané aplikace mohou spouštět procesy na pozadí, které vám bez vašeho vědomí požírají paměť a někdy i data. Není tedy na škodu čas od času svůj telefon trochu vyčistit.

Desaktivace animací

Animace jsou skvělé k posouvání v menu a spouštění aplikací, ale pravdou je, že spotřebují opravdu hodně RAM. Pro jejich desaktivaci stačí najet do nastavení → kliknout na info o telefonu → zobrazit pokročilé nastavení a animace vypnout.

animace telefonu

Změna launcheru

Pokud používáte alternativní launcher raději, než ten přednastavený, zřejmě šetříte paměť. Je totiž mnoho takových, které používají méně procesů na pozadí, mají méně animací a  prvků celkově, a tak nedávají tolik zabrat vaší RAM. Mezi takové určitě patří například launcher APUS.

Znáte jiné tipy, jak zvětšit paměť RAM? Podělte se v komentářích!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here