Návod: Používání tlačítek a trackballu telefonu

3

Mechanická a dotyková tlačítka telefonu umožňují přístup k různým funkcím a odkazům. Například mechanická spoušť fotoaparátu nám zpříjemní focení, nahrávání videa a ulehčí držení zařízení. Bohužel v dnešní době softwarových tlačítek, ubývá mechanických tlačítek na smartphonech.

Použití tlačítek

Tlačítko „zpět“

Po stisknutí se objeví obrazovka, na které jste se naposledy pohybovali. Pokud je zobrazena virtuální klávesnice, vypne se.

Tlačítko „menu“

Po stisknutí tlačítka se zobrazí menu s položkami, menu je vždy aktuální pro danou aplikaci (každá aplikace má své vlastní menu).

Tlačítko „domů“

Zobrazí po stisknutí hlavní domovskou obrazovku zařízení. Pokud je právě zobrazena pravá nebo levá strana rozšířené obrazovky, zobrazí se centrální nebo-li hlavní domovská obrazovka. Při přidržení tlačítka „domů“ zobrazí naposledy používané aplikace.

Tlačítko „hledat“

Stisknutím se na domovské obrazovce zobrazí vyhledávač Google pro vyhledávání v telefonu a na webu. Tlačítko hledat můžete také použít pro hledání v kontaktech, aplikacích a hudbě. V mnoha aplikacích se zobrazí vyhledávací políčko pro vyhledávání v rámci aplikace.

Tlačítko „napájení nebo-li power“

Po stisku tlačítka proběhne vypnutí/zapnutí displeje, záleží, v jaké dané situaci právě jste. Přidržením se zobrazí menu s volbami, ve kterém je na výběr několik režimů. Např. tichý režim či vypnutí telefonu.

Tlačítka „zvýšení/snížení hlasitosti“

Stiskem během hovoru zvýšíte/snížíte hlasitost hovoru. Během vyzvánění vypnete hlasitost vyzvánění. Na domovské obrazovce, když není aktivní žádný hovor, zvýšíte/snížíte hlasitost či přepnete telefon do režimu vibrace, místo zvonění. V aplikacích si pomocí tlačítka nastavujete hlasitost hudby, hlasu či jiných audio složek. Přidržením tlačítka „hlasitost“ dojde k rychlému nastavení hlasitosti vyzvánění na maximum nebo minimum.

Používání trackballu

Pokud má telefon k dispozici trackball nebo podobný navigační prvek, který se používá k výběru položek na displeji (touchpad, šipky), je provedení některých úkonů pomocí takového úkonu jednodušší než prstem.

Například:
• Výběr odkazu nebo políčka formuláře na webové stránce
•Otevření události v plném Kalendáři
• Výběr textu pro editování

Používání trackballu, touchpadu, šipek

Rolováním trackballu, posunem prstu na touchpadu, stisknutím šipek vybírejte položky na displeji. Zvolená položka se zvýrazní nejčastěji oranžově.

Navigační prvek

Stisknutí navigačního prvku odpovídá stisku vybrané položky prstem. Stisknutí a přidržení navigačního prvku odpovídá stisknutí a přidržení zvolené položky prstem pro otevření kontextových nabídek. Například. menu, spuštění aplikací.

zdroj: Návod k použití OS Android 2.3 [AUG-2.3-103]

 

3 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here