Návod: Informace o Domovské obrazovce

1

Po přihlášení se Vám zobrazí domovská obrazovka, která je základní plochou pro přístup ke všem funkcím vašeho telefonu. Naleznete na ní  ikony aplikací, widgety, odkazy, hodiny a jiné další  funkce.  Domovskou obrazovku  si můžete upravit dle libosti. Zaměnit předistalované widgety či změnit obrázek na pozadí, tak aby Vám co nejlépe vyhovovala.

Domovská obrazovka

Jak můžete vidět na obrázku výše, v horním části displeje se zobrazuje stavová lišta, na které naleznete informaceme o stavu telefonu, čas či ikony s různými oznámeními (přichozí zpráva, zmeškaný hovor, budík atd..). Na domovské obrazovce máte možnost si zobrazit nainstalované aplikace  stiskem ikony spouštěče (menu) ve spodní části displeje. Dále ve většině přístrojů s Androidem naleznete sluchátko to Vám umožní přístup k číselné klávesnici, správci hovorů a seznamu kontaktů. Ikonka zeměkoule Vám umožní přistup k internetu přes webový prohlížeč.

Aktivování telefonu

V případě, že telefon delší dobu nepoužíváte, obrazovka ztmavne a přepne se do usporného modu, kvůli šetření baterie. Probuzení telefonu probíhá stisknutím tlačítka zapnout/vypnout. U některých přístojů tomu může být i jinak. Pokud je displej zablokován, musíte ho odemknout nakreslením gesta odblokování, nebo vložením hesla či PIN kódu. Vše zaleží na Vašem nastavení.

1 Stiskněte tlačítko napájení.

2 Přesuňte prstem ikonu zablokování doprava.

Objeví se zobrazení, které jste posledně sledovali.

Návrat na Domovskou obrazovku

Kdykoli, v jakékoliv situaci, stiskněte tlačítko Domů Domů.

Zobrazení dalších částí Domovské obrazovky

Přemístěte prst doleva nebo doprava přes zobrazení Domovské obrazovky.

Rozšíření Domovské obrazovky poskytuje více místa pro widgety, odkazy a další položky.

Malé tečky ve spodní levé a pravé části znázorňují, na které ploše menu se právě pohybujete.

Zobrazení dalších částí Domovské obrazovky

Přidržením prstu na malých tečkách ve spodní levé a pravé části displeje zobrazíte miniatury Domovské obrazovky a jeho rozšíření. Požadovanou plochu můžete dotykem následně zobrazit, tím si usnadníte a zrychlíte polohování, pokud chcete přejít z první na pátou plochu.

Stisknutím a přidržením malých teček
zdroj: Návod k použití OS Android 2.3 [AUG-2.3-103]

1 komentář

  1. Dobrý den chtěla bych se zeptat zablokovala jsem telefon Alkatel onetouch gestem dávala jsem hodněkrát špatné gesto a ted se to chce přihlásit k googglu ale pořád to nejde tak jestly eště jiné řešení nebo jak se to má províst dekuji

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here