Jak přidat zvuk do volby melodie vyzvánění, budíku a SMS

18

Divíte se, že výběru vyzvánění hovorů, budíku, nebo zvuku k příchozí SMS máte pouze pár implicitních melodií a nové nemůžete nijak přidat? Inu můžete, jen je to v Androidu trochu více schované.

 1. Zobrazíme si seznam všech aplikací
 2. Zapněte aplikaci ‚Hudba
 3. Vybereme požadovanou skladbu a podržíme na ní prst
 4. Zvolíme možnost ‚použít jako vyzváněcí tón telefonu
 5. Hotovo, nyní se bude tato melodie ukazovat ve výběru vyzvánění hovorů, u budíku a i u zvuku notifikací (SMS, emaily etc.)

Současně se také daný tón nastaví jako vyzváněcí, pokud jej tedy nechcete, tak proveďte jeho změnu podle tohoto návodu.

Pokud se ve výběrech kýžená melodie stále nezobrazuje, nebo prostě není v aplikaci ‚Hudba‚ k nalezení tak zkuste následující návod.

 1. Zapneme libovolný sprácve souborů
 2. Volně na SD kartě (tj. v žádné složce) vytvoříme adresář s názvem ‚Media‘ do kterého posléze vložíme další adresář ‚audio‘
 3. Do něj umístíme tři složky a to ‚alarms‘ ‚notifications‘ a ‚ringtones’.
 4. Do příslušných složek poté překopírujeme naší vyvolenou melodii, pro budík do ‚alarms‚ pro vyzvánění ‚ringtones‚ a pro SMS / notifikace do ‚notifications
 5. Hotovo, nyní se bude tato melodie ukazovat ve výběru vyzvánění hovorů,  u budíku nebo u zvuku notifikací (SMS, emaily etc.)

Pokud se melodie stále nebudou zobrazovat, pak zkuste dát složky ‚alarms‘ ‚notifications‘ a ‚ringtones’ jen do ‚media‘ (bez složky ‚audio‘).


18 KOMENTÁŘE

 1. Čau . zajima me jak pripojim tiskarnu přes Wifi. Tiskarna ma wifi připojeni .Problem je,ze mam wifi sit doma po byte a prihlasuje se k niii k routru. Na tel.wifi direct a tam se mi nezobrazi i,kdyz dam hledat hiiiiiii

  • S tiskárnami bohužel nemám zkušenosti. Zkuste se podívat na market, jestli tam není nějaká klientská aplikace.

 2. mám vše i nakopírováno a stejně se mi to nezobrazuje a nejde použít jako vyzvánění a restart jsem taky dělala….nechápu….

 3. Jakým způsobem lze u Samsung Galaxy S3 přiřadit jednotlivé melodie k různým kontaktům? Nabízí se mi stále možnost přiřazení ke kontaktům, které mám Skype nebo facebook, ale ne k normálním tel. kontaktům. Můžete mi, prosím, někdo poradit? Děkuji, Lenka

  • Možná máš stejný problém jako já, akorát já nemohl nastavit obrázek ke kontaktu, protože byli na sim, tak jsem si musel ty konkrétní kontakty ulozit do telefonu a pak už jsem je měl v nabídce a mohl k nim dát obrázek.

 4. tento návod mi nepomohl, ani po všech pokusem se složkama a restarty se nezobrazuje nikde…čím novější Samsungy, tím větší problémy s muzikou a přiřazení na vyzv. Tento návod je zastaralý,funkční na starší Android ala 2.2,2.3, ale na 4.1 jelly bean už ne.

  • Mám SIII mini a funguje to. Je po rootu takže jsem musela hledat nějaký návod, dříve jsem to dělala přes budík, když přidáte melodii do melodií na upozornění na budík, tak se tam objeví také. Ale po rootu mi to nešlo a poslední možnost v tomto návodu byla úspěšná 🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here