ZTE představí příští rok telefon s osmijádrovým procesorem

0

Ačkoliv jsou čtyřjádrové procesory stále poměrně velikou novinkou, která neni standardem ani v oblasti high-end telefonů, chystají výrobci procesory s ještě více jádry. Například ZTE příští rok představí smartphone ZTE Apache s osmijádrovým procesorem. Čínský výrobce se snaží stále více zbavit nálepky producenta levných a průměrně vybavených zařízení.

Samotný čip bude mít na svědomí společnost MediaTek, která své záměry o výrobě osmijádrových procesorů oznámila už v září. Procesor by měl mít osm jader typu Cortex A15 s taktem 1,5 až 1,8 GHz a bude vyroben 28nm technologií. Problém by neměl být ani s LTE čipem, který je možné do procesoru bez problémů integrovat.

Vraťme se však zpět k telefonu ZTE Apache. Podle spekulací by novinka mohla být vybavena také 13mpx fotoaparátem, Full HD displejem neznámé velikosti, podporou čínských mobilních sítí a operačním systémem Android. ZTE Apache by se na trhu mělo objevit v průběhu roku 2013. Nezapomeňte však, že jde zatím jen o nepotvrzené spekulace.

zdroj: ga

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here