ZTE Grand Memo – 5,7″ obr s procesorem Snapdragon 800

2

zte grand memo render

AKTUALIZACE: Se specifikacemi je to nakonec trochu jinak.

Jednou z nejzajímavějších novinek, která byla představena na MWC 2013 v Barceloně, je bezpochyby ZTE Grand Memo. Tento tabletofon svou velikostí displeje hravě strčí do kapsy většinu konkurence a navíc nabídne zbrusu nové a velmi výkonné čtyřjádro Snapdragon 800 od Qualcommu.

Procesor je v telefonu taktován na 1,5 GHz a společnost mu dělá grafický čip Adreno 330 a 2GB RAM. Dominantou přední strany je obrovský displej s uhlopříčkou 5,7 palce, který však překvapivě nabídne pouze rozlišením 1280 x 720 obrazových bodů. K další výbavě ZTE Grand Memo patří 13mpx zadní fotoaparát, 1mpx přední kamerka pro videohovory, 16GB vnitřní paměť a 3200mAh baterie.

Operačním systémem je Android 4.1.2 Jelly Bean, který výrobce doplnil o svou vlastní grafickou nadstavbu se zajímavými funkcemi, jako například virtuální klávesnicí přizpůsobenou pro psaní jednou rukou. Nesmíme zapomenout dodat, že tělo tabletofonu je  má tloušťku pouze 8,4 mm.

ZTE zatím oznámilo, že se Grand Memo začne prodávat nejprve na domácím čínském trhu a později se dostane také do Evropy. Kdy se tak stane však výrobce zatím neupřesnil, vzhledem k přítomnosti procesoru Snapdragon 800 však očekáváme, že se smartphone nedostane na pulty oobchodů dříve než v druhé polovině letošního roku.

via cn

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here