Zmenšená Sony Xperia Z1 f (Honami Mini) opět unikla: podrobné informace o výbavě

0

O menší verzi vlajkové lodi Sony Xperia Z1 se spekuluje už více než měsíc. Tento týden se však na internet dostaly fotografie brožury, která nejen potvrzuje existenci smartphonu, ale také přináší podrobné informace o výbavě. Zároveň už také víme, že by se měla novinka objevit na trhu pod podivným názvem Sony Xperia Z1 f.

Xperia Z1 f

Od Samsungu Galaxy S4 Mini nebo HTC One Mini se zmenšená Xperia Z1 v jedné důležité věci liší: ponížen byl pouze displej, zatímco většina ostatní hardwarové výbavy zůstala totožná jako u velké verze smartphonu. Z1 f tedy potěší zejména zájemce o telefon kombinující kompaktní rozměry (127 x 64,9 x 9,4 mm) a špičkovou výbavu. Obdobných modelů je totiž na trhu jako šafránu.

Novinka by měla mít 4,3″ displej s rozlišením 1280 x 720 pixelů a o výkon se údajně postará čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 800 taktovaný na 2,2 GHz. K další výbavě se nejspíš zařadí 2GB RAM, 16GB interní paměť s možností rozšíření pomocí micro SD karet a baterie o kapacitě 2 300 mAh. Zadní fotoaparát by měl pořizovat snímky o rozlišení až 20,7 mpx a přední kamerka pravděpodobně nabídne rozlišení 2,2 mpx.

Chybět by neměla ani zvýšená odolnost proti vodě i prachu potvrzená certifikacemi IP55 a IP58. Také design by měl zůstat totožný jako u velké Xperie Z1 včetně skleněných zad a kovového rámu. Kromě černé a bílé varianty bude nejspíš Xperia Z1 f dostupná také ve výraznější červené a žluté, ale fialovou bychom v nabídce naopak hledali marně.

Sony Xperia Z1 f (Honami Mini) bude nejspíš představena během letošního podzimu. Cenu zatím neznáme, ale odhadujeme ji na zhruba 15 000 Kč.

Xperia Z1 f specs

zdroj: Xperia Blog via Phandroid

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here