YotaPhone 2 – dvou-displej oficiálně představen na MWC 2014

0

První generace smartphonu ruského výrobce přinesla originální koncept, který svou myšlenkou zaujal, zpracování bohužel zaostávalo. Mobilní svátek v podobě Mobile World Congress 2014 však přináší druhou verzi, která vzhledem jednoduše exceluje.

yotaphone2-lead

První verze se na trhu příliš neohřála a už zde máme druhou. Koncepčně netypické řešení klasického displeje na jedné straně a e-ink displeje na straně zadní uchvátí nejednoho nadšence pro mobilní technologie. Zkuste vzpomenout, kolikrát jste viděli někoho v MHD číst z telefonu knihy nebo kolikrát jste si vy posteskli, že vám baterie na vašem telefonu nevydrží.

YotaPhone 2 přináší řešení pro výše uvedené problémy. E-ink na zadní straně přístroje s 4,7″ displejem má rozlišení 960*540. Novinkou je použití technologie EPD nové generace, která má přinést do verze pro určité trhy možnost použití multidotykových gest a podporu funkce swipe, na větší přesnost nezapomínaje.

Pokud se podíváte na fotografie zařízení, všimnete si jistě, že rámeček okolo displeje byl značně zúžen, displej je větší a přesto zařízení není nikterak velké. Konstruktérům ruské společnosti Yota se podařilo vtěsnat všechno potřebné do konstrukce o rozměrech 144*69,5*8,9 mm, přičemž váha se zastavila na úctyhodných 140 gramech. Při použití AMOLED displeje s úhlopříčkou 5″ a rozlišením Full HD (1920*1080) může člověk jen žasnout.

Uvnitř zařízení najdeme Android ve verzi 4.4 KitKat, o jehož chod se postará čtyřjádrový procesor Snapdragon 800 od Qualcommu o taktu 2,3 GHz. Zařízení se údajně bude nabíjet pomocí indukce za použití standardu Qi, můžeme tedy zapomenout na dráty. O konektivitu se vedle standardních prvků postará NFC a LTE. Paměť RAM bude 2 GB, zadní fotoaparát bude disponovat rozlišením 8 MP a přední 2 MP.

Pro srovnání první a druhé generace se můžete podívat na titulní fotografii článku, který vyšel, když se o představení druhé generace na MWC 2014 začalo spekulovat. Podle generálního ředitele Vlada Martynova se prodeje dočkáme někdy do konce roku. Sám přiznal, že první generace byla spíš o ukázce toho, že daný koncept je realizovatelný a nesl spoustu chyb, které s příchodem druhé verze mají být odstraněny. Tentokrát má model oslovit masy. Uvidíme, jak bude nastavena cena, aby o něj byl zájem ne čistě teoretický, ale i praktický.

DSC_1298 DSC_1301

Zdroj: CnetEngadget, Wired

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here