Yota – dvoudisplejový prototyp s E-Ink a LCD displejem

2

Různých konceptů androdích telefonů, které koketovaly s myšlenkou většího počtu displejů, jsme tady měli již několik. V podstatě všechny bohužel trpěli jedním velkým problémem, druhý displej u nich neúměrně snižoval výdrž baterie.

A právě v tom by měl být ruský koncept telefonu YotaPhone jiný. Druhý, na zadní straně telefonu umístěný displej by totiž neměl být klasický LCD panel, nýbrž energeticky nenáročný E-Ink displej.

Telefon by díky tomu měl na jedno nabití baterie vydržet naopak déle. Na jednodušší úkony, jako například čtení knížek, prohlížení kalendáře, kontrolu notifikací a tak podobně, by totiž stačilo použít onen E-Ink displej a nebylo by nutné rozsvěcet klasický a hlavně poměrně hodně žravý LCD displej.

Určitá úspora energie by pak spočívala také v tom, že zatímco přední displej je dotekový celý, tak zadní e-ink část má dotekový pouze dolní navigační pruh, pomocí kterého se skrze několik málo gest ovládá.

To nejlepší na celém konceptu pak je, že jej jeho tvůrci chtějí přivést k životu. K mezinárodně distribuovanému modelu by se konkrétně od dnešního funkčního prototypu chtěli dostat přibližně za rok, tedy do konce roku 2013.

Do té doby se samozřejmě může spousta věcí změnit, nicméně již aktuální prototyp funguje v rámci možností poměrně dobře. Přední 4.3“ LCD displej s HD rozlišením mu v kombinaci s dvoujádrovým procesorem SnadpDragon S4 a 2GB RAM poskytuje solidní hardwarovou základnu a pomalu začíná existovat i první software inteligentně využívající zadní displej.

A jak se koncept Yoty líbí Vám?

Zdroj: engadget

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here