Xperia Z2 se v Koreji začne prodávat dříve než Galaxy S5

0

Jižní Korea je pro ostatní hráče trh do značné míry uzavřený, jelikož zde sídlí společnosti jako Samsung, LG nebo Pantech. Nyní to však vypadá, že by mohlo Sony alespoň částečně tamní trh získat. Na Mobile World Congress nově představený model Xperia Z2 by se tam měl začít prodávat dříve, než Galaxy S5.

Sony-Xperia-Z2-Smartphone

Zahájení prodeje Z2 není naplánováno dříve jen pro Jižní Koreu, ale také Japonsko, stejně jako ostatní země celého světa. Někteří čeští prodejci již zahájili jeho předprodej , přičemž cena startuje obvykle na částce okolo 17.000,- Kč. Server Daum uvedl, že by měl být oficiální prodej zahájen ještě tento měsíc, konkrétní datum známo není. Rozhodně to však bude dříve než u Galaxy S5, která se do oficiálního prodeje dostane 11. dubna.

Sony nebylo, zejména kvůli značné uzavřenosti trhu, v Jižní Koreji dostupné na pultech obchodů poměrně dlouho. V roce 2011 se rozhodlo, že opustí tamní trh a mobilní telefony tam nebude prodávat, přičemž k oficiálnímu návratu došlo až letos v lednu, kdy byl opožděně zahájen prodej Xperie Z1.

Největším konkurentem a soupeřem pro Z2 je Galaxy S5, kterému chce sebrat část prodejů. Nový Samsung sice přišel s voděodolností (certifikace IP 67), ale u Z2 je dostupná vodotěsnost (certifikace IP 58). Díky zvláštnímu číslování by se mohlo zdát, že má Z2 certifikaci obecně nižší, ale není tomu tak. Samsung je možná více rezistentní vůči vniknutí prachu z hlediska velikosti prachových částic, Sony však odolá vodě ve větší hloubce a po delší dobu. Uvidíme navíc, jak si Samsung poradil s těsněním u zadního kryt. U loňského modelu S4 Active údajně docházelo k tomu, že do přístroje i přes pečlivé uzavírání natekla voda.

Zdroj: Phonearena

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here