Xiaomi Mi-Two – pravděpodobně nový nejvýkonnější telefon současnosti

5

Již první generace ryze čínského telefonu Xioami One byla poměrně velkým překvapením pro celý mobilní svět. Nejenže šlo totiž o historicky první telefon od začátku postavený na MIUI ROM, ale jeho poměr ceny a výkonu byl ve své době naprosto nepřekonatelný. Není tak divu, že se od jeho nástupce očekávalo poměrně hodně.

Dnes ale již můžeme říci, že vše očekávané splnil a ještě přidal něco navrch. Xioami Mi-Two, jak se čínská novinka jmenuje, totiž nabídne 4.3“ IPS displej s HD (1280×720) rozlišením, čtyřjádrový Cortex-A5 procesor Qualcomm 8064 s grafickým čipem Adreno 320 a celé 2GB operační paměti RAM.

Pozadu nebude ani uživatelská paměť, která se zastaví na kapacitě 16GB. Přední kamera bude 2MPx, zadní 8MPx se schopností nahrávat FullHD video při 60 a HDReady dokonce 90 snímcích za sekundu. To vše bude spolu s 2000mAh baterií zabaleno v poměrně povedeném těle s rozměry 126 x 62 x 10.2 milimetrů a vahou 145 gramů.

Úplně nejlepší bude na telefonu ale cena, ta se totiž bude pohybovat okolo 1,999 yuan, což po přepočtu dělá přibližně 6 371 korun českých bez DPH. Na čínský trh by se zařízení mělo dostat v říjnu tohoto roku. Ohledné dostupnosti u nás nemáme žádné informace, téměř jisté se k nám ale dostane pouze jako šedivka skrze dealextreme, ebay a podobné obchody.

Zdroj: miui via apolice, dotekomania

 

 

5 KOMENTÁŘE

  1. Vypadá krásně a ta cena super přes ebay jsem párkrát něco z číny kupoval, ale je otázka jestli to příde 🙂
    další otázka je jestli to bude mít alespoň angličtinu v základu(čeština výhodou) protože v těch jejich klikyhákách se nevyznám 😉

  2. to je dělo dopr*ele…nejlepší mobil světa..škoda že nemá fotákové tlačítko a voděodolnost, pak už by to byla pouhá dokonalost.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here