Xiaomi Mi 5 oficiálně představeno|MWC 2016

0

Xiaomi se na světových konferencích typu MWC nebo CES zatím moc neukazovalo a většinu zařízení představovali na vlastních akcích v jejich čínské domovině. To se dneškem změnilo, protože Xiaomi na MWC v Barceloně ukázalo jejich letošní vlajkovou loď, Xiaomi Mi 5. I přes čínské kořeny musí brát „velcí“ výrobci jako LG nebo Samsung Xiaomi s jejich Mi 5 vážně.

Xiaomi Mi 5

Začneme u designu. Ten se Xiaomi opravdu povedl, Mi 5 vypadá se svými lehce zahnutými skleněnými zády opravdu k světu. Nemůžeme přehlédnout velkou inspiraci ve větším bratříčkovi, Mi Note, jenž je mezi fanoušky opravdu populární.

Xiaomi Mi 5-1

Teď už se dostaneme k hardwarové výbavě samotného stroje. Na první pohled zaujme 5,15″ displejem. U toho se Xiaomi rozhodlo zůstat u nižšího rozlišeni 1920 x 1080 px. namísto Quad HD, jako má Samsung Galaxy S7 a LG G5. Za tento krok musíme Xiaomi určitě pochválit, protože na této úhlopříčce je Full HD naprosto dostačující rozlišení a vyšší by jen zbytečně drancovalo baterii. Kolem displeje se na stranách nachází jen minimální rámečky, což působí o mnoho lépe než zbytečně velké rámečky, jaké mívají například iPhony. Displej samotný by měl být mnohem světlejší než konkurence. Režim pro pozorování displeje na přímém slunci byl také upraven a vylepšen, aby vykazoval ještě lepší výsledky.

Pod displejem můžeme najít fyzické tlačítko, které (poprvé u Xiaomi) slouží jako senzor otisků prstů.

Xiaomi Mi 5-2

To nejzajímavější se však nachází pod kapotou. Tam tepe nejnovější chipset Snapdragon 820. Jeho takt bude závislý na vámi zvolené verzi zařízení. Pokud si zvolíte 32 GB variantu, dostanete takt 1,8 GHz a k tomu 3 GB RAM, pokud si naopak zvolíte vyšší, 64 GB variantu, takt bude nastaven na 2,15 GHz a rovněž 3 GB RAM. K tomu, abyste dostali verzi se čtyřmi GB RAM si musíte připlatit za Pro variantu Mi 5. Xiaomi zapracovalo na rychlosti vnitřní paměti a ta by měla být až o 80% lepší než minulá verze.

Xiaomi Mi 5-4

Velké změny se konaly na poli fotografování, kde se Xiaomi chce přiblížit kvalitám Sony a Samsungu. Snaží se o to zadní 16 MP kamerou se Sony senzorem. Do ní implementovali zcela novou technologii optické stabilizace, která využívá 4 osy. Senzor samotný je dostatečně kvalitní na to, aby byl použit ve vlajkové lodi pro rok 2016 a pokud nejste profesionál, tak vám bude naprosto dostačovat. Maximální rozlišení natáčeného videa je samozřejmě 4K. Přední kamerka má rozlišení 4 MP a využívá technologii UltraPixel.

Xiaomi Mi 5-3

Celé zařízení bude napájeno 3000 mAh akumulátorem. Jako systém bude použit MIUI 7, založený na Android 6.0 Marshmallow.

Zdroj

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here