Xiaomi Hongmi 1s – s procesorem Snapdragon 400 a 8GB úložištěm

1

Xiaomi Hongmi, někdy nazývané jako Red Rice nebo Redmi, se stalo čínským bestsellerem střední třídy. Po více než půl roce výrobce v tichosti představil upravenou verzi s názvem Hongmi 1s.

Xiaomi Hongmi

Hlavní změna se odehrála přímo v pomyslném srdci smartphonu. Původní procesor MediaTek MT6589 taktovaný na 1,5 GHz byl nahrazen jiným čtyřjádrem, a to konkurenčním čipem Qualcomm Snapdragon 400 taktovaným na 1,6 GHz. Změnil se samozřejmě také grafický akcelerátor, kterým je nyní Adreno 305.

Novinkou, za kterou musíme výrobce jednoznačně pochválit, je zvětšení interní pamětí ze 4 na 8 GB, přičemž slot na micro SD ve výbavě zůstal. Navíc byla použita novější verze operačnímu systému – místo Androidu 4.2 smartphone povýšil na Android 4.3, který je samozřejmě také doplněný o uživatelskou nadstavbu MIUI.

Xiaomi Hongmi 1s je dále vybaveno 4,7″ displejem s rozlišením 1280 x 720 pixelů, 1GB RAM, Wi-Fi 802.11b/g/n, Bluetooth 4.0, GPS a Dual SIM funkcionalitou. Nechybí ani 8mpx zadní fotoaparát s autofokusem a diodovým bleskem, 1,3mpx přední kamerka pro videohovory nebo baterie o kapacitě 2 000 mAh.

Hongmi 1s se bude prodávat za stejnou cenu jako verze s procesorem MediaTek, která je na čínském trhu 799 juanů, v přepočtu asi 2 600 Kč.

zdroj: Gizchina, GSM Arena

1 komentář

  1. Podobná politika ve vylepšování specifikace je zcela normální. Třeba LG Optimus F6. V US má 4GB paměť a 5 MPx kameru. V Česku (EU) pak 8GB paměť a 8 MPx kameru. Američanům to stačí, když to dostanou za dolar k tarifu. V Evropě si to kupujeme, musíme mít lepší specifikaci… 🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here