Výrobce Gionee chce překonat sám sebe, chystá telefon pod hranicí 5 mm

0

O tomto výrobci možná mnoho z vás neslyšelo. Přestože drží prvenství v podobě nejtenčího telefonu světa a to se svým modelem Gionee Elife S5.5, jehož tloušťka je pouhých 5,55 milimetrů. Nikoho pravděpodobně nepřekvapí, že se jedná o čínského výrobce. Gionee se už delší dobu snaží jít po stopě jiných čínských velikánů, jako je Huawei, Oppo nebo Xiaomi.

g1 g2 g3

Nedávno se objevily spekulace, že tento výrobce chystá nový model s kódovým označením GN9005, který by měl zaujmout převážně svou tloušťkou, tedy spíše štíhlostí. GN9005 bude vybaven 4,8 palcovým AMOLED displejem s HD rozlišením. Čtyřjádrovým procesorem s taktem 1,2 GHz a operační pamětí 1 GB. Zadní fotoaparát se může pyšnit rozlišením 8 megapixelů, zatímco přední kamera má jen 5 Mpx. Vnitřní paměť telefonu disponuje kapacitou 16 GB, ovšem chybí možnost rozšíření pomocí paměťové karty. Operačním systémem pravděpodobně bude Android 4.3 Jelly Bean. Je však možné, že Gionee nainstaluje svůj Amigo OS, který je na Androidu postavený. Tak, jako to udělal u modelu Elife S5.5. Zcela jistě však potěší podpora LTE sítí. Baterie disponuje kapacitou 2 050 mAh. To sice není na první pohled moc, musíme si však uvědomit, že s tloušťkou 5 mm je prostor neskutečně omezen.

Jak můžeme vidět,  GN9005 bude zařízením střední třídy. Oproti předešlému modelu Elife S5.5 si v některých částech výbavy pohoršilo. A to převážně u fotoaparátu, operační paměti, ale také procesoru.

Zatím není jasná dostupnost, datum představení ani cena. Nicméně můžeme spekulovat, vzhledem k tomu, že cena Elife S5.5 se v Číně pohybovala okolo 370 dolarů, tedy v přepočtu asi 7 500 korun. Cena GN9005 pravděpodobně bude pod hranicí 6 000 Kč.

zdroj: gsmarena

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here