Výroba unikátního hliníkového krytu telefonu HTC One S [video]

2

HTC zveřejnilo video, ve kterém představuje unikátní výrobu hliníkového krytu telefonu HTC One S. Taiwanská společnost při výrobě použila kvalitní slitinu hliníku běžně využívanou v letectví a kosmonautice, který je po delší vystaven elektrickému napětí 10 000 voltů. Následně proběhne chemická reakce (oxidace), která vytvoří keramický povrch.

Tento proces nazývaný „Micro Arc Oxidation“ zajistí pětkrát vyšší pevnost krytu ve srovnání s běžnými hliníkovými materiály a třikrát vyšší pevnost ve srovnání s ocelí. Tělo telefonu HTC One S by nemělo být jen velmi odolné proti poškrabání a jinému poškození, ale také příjemné na dotek.

httpv://www.youtube.com/watch?v=ZPZ7y1EDKvk

Ačkoliv není HTC One S telefonem s nejvýkonnějším procesorem ani největším displejem, jde o zařízení s kvalitní výbavou po všech stránkách a líbivým designem, který se liší od ostatních telefonů taiwanského výrobce.

HTC One S je vybaveno 4,3″ Super AMOLED displejem s qHD rozlišením (960 x 540), dvoujádrovým procesorem Snapdragon S4 taktovaným na 1,5 GHz, 1GB RAM a 16GB interní pamětí.

Zadní kamera s rozlišením 8 megapixelů je vybavena technologií HTC ImageChip, která by měla zajišťovat například kvalitnější fotografie za nepříznivých podmínek a rychlejší spouštění fotoaparátu i pořizování snímků. Fotoaparátu nechybí automatické ostření ani možnost focení při natáčení 1080p videa. Vylepšení všech částí, včetně objektivu, snímače a softwaru, by mělo přispět k mnohem lepšímu fotoaparátu u nových telefonů HTC. Právě tato část byla největší slabinou u předchozích modelů taiwanského výrobce. Na přední straně potom nalezneme kameru s VGA rozlišením pro videohovory.

Potřebnou energii HTC One S čerpá z 1650mAh nevyjímatelné baterie. I když jde o nepraktické řešení z hlediska používání, umožňuje to vytvořit celistvější a elegantnější design telefonu.

Operačním systémem je nový Android 4.0 Ice Cream Sandwich doplněný o ještě novější uživatelské rozhraní HTC Sense 4.0, které mimo jiné přináší podporu technologie Beats Audio pro kvalitnější zvuk a 25GB prostor zdarma v cloudovém úložišti Dropbox.

HTC One S se začne prodávat v průběhu letošního dubna v černém a stříbrném provedení za asi 13 500 Kč. Novinku do nabídky zařadí i všichni tři čeští operátoři.

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here