Vylepšený Samsung Galaxy S4 se Snapdragonem 800 a LTE+ se dostává do Evropy

0

Vylepšená verze Samsungu Galaxy S4 byla sice představena už v červnu, ale dosud ji výrobce nabízel jen na domácím jihokorejském trhu. Tento týden se vlajková loď s kódovým označením GT-I9506 konečně objevila v Evropě, konkrétněji v nabídce německého Samsungu. Dostupnost na českém ani slovenském trhu zatím bohužel potvrzena nebyla.

Samsung Galaxy S4 black
Samsung Galaxy S4 GT-I9506 je po designové stránce k nerozeznání od běžné verze GT-I9505

Nový Samsung Galaxy S4 přináší ve srovnání s předchozí verzi dvě významné změny ve výbavě. První, která jistě potěší většinu zájemců o tento smartphone, je použití výkonnějšího procesoru od Qualcommu. Snapdragon 600 s taktem 1,9 GHz byl nahrazen Snapdragonem 800, který běží na frekvenci 2,3 GHz. Nový procesor je také čtyřjádrový, ale dalším významným rozdílem je použití rychlejšího grafického čipu Adreno 330.

Druhou novinkou je podpora LTE Advanced (označované také jako LTE+), což je v současné době nejrychlejší používaná technologie pro mobilní připojení k internetu. LTE-A umožňuje download rychlostí až 1,5 Gbps, což by znamenalo, že za ideálních podmínek by bylo možné stáhnout 800MB film za 43 sekund. Háček ale je v nepodpoře této technologie ze strany mobilních operátorů. V Evropě zatím síť LTE-Advanced nabízí jen ruský operátor Yota, ale dobře nakročeno mají například operátoři v Německu nebo Velké Británii.

Další výbava vylepšeného Galaxy S4 je totožná s ostatními verzemi vlajkové lodi a zahrnuje tedy 5″ Super AMOLED displej o rozlišení 1920 x 1080 pixelů, 2GB RAM, 13mpx fotoaparát, 2600mAh baterii, slot na micro SD karty a operační systém Android Jelly Bean s uživatelskou nadstavbou Touchwiz.

Samsung Galaxy S4 se Snapdragonem 800 a LTE+ bude na německém trhu dostupný v černé a bílé barvě. Zatím nevíme, o kolik bude cena vyšší ve srovnání se standardní verzí smartphonu.

zdroj: Sammobile

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here