Video: Moto G je skoro voděodolný smartphone

5

moto g water preview

Moto G zaujme především výborným poměrem cena/výkon a rychlými softwarovými aktualizacemi. Málokdo však ví, že je tento smartphone víceméně voděodolný. Ačkoliv neprošel žádnou certifikací jako například Xperia Z1, následující video potvrzuje, že se Moto G vody nebojí. Zásluhu by na tom měla mít speciální nanovrstva pokrývající komponenty uvnitř telefonu.

Moto G ve videu bez problémů zvládne čtvrtminutové a půlminutové ponoření do umyvadla plného vody. Dokonce i po třicetiminutové koupeli funguje většina základních funkcí včetně displeje, reproduktoru, 3G nebo Wi-Fi, a to i přesto, že je smartphone plný vody, což potvrzuje výrazný nárůst hmotnosti.

Nepříjemným efektem je například vyšší zahřívání baterie a nemožnost používání fotoaparátů z důvodu kondenzace vody, po nočním vysušení však údajně smartphone opět funguje jako nový. Výrobce však Moto G nenabízí jako voděodolný smartphone, proto bychom výše uvedenou schopnost měli brát spíše jako ochranu při případné nehodě. Při reklamaci „utopené“ Moto G byste totiž nejspíš neuspěli.

via Android Community

5 KOMENTÁŘE

 1. ještě, že ten mobil (ten …) hned nenabíjel, zkratoval by data a napájení, a pak by USB port byl mimo hru.
  Absolutně nechápu proč něco takového dáváte na web, je to něco, jako byste dávali sem dali popravu, ale říkali, že je střelili jen do nohy a je to čístý průstřel. A: Ale raději to nezkoušejte.

  • Dáváme to sem minimálně z toho důvodu, že jde o opravdu zajímavou a neobvyklou funkci. Předpokládám, že ani majitelé tohoto smartphonu nemají většinou o odolnosti proti vodě vůbec ponětí.

   Jinak myslím, že z článku je jasně patrné, že ta voděodolnost není certifikována a nepředpokládám proto, že by někdy po přečtení běžel dát telefon do umyvadla plného vody. Stejně jako nikdo nejspíš nehází s telefonem o zem po shlédnutí droptest videa.

   • To je zase jen zbytećnej rejpal na facku! Ale informace o novém CyanogenModu se ti líbí co?! I když tam je taky jen na vlastní nebezpečí… To chce ledovou sprchu no….

   • Docela by mě zajímalo, co by na to říkala Moto X :D…pro případ, že by mi někde upadla do vody nebo něco podobného (ne, že by se mi to stávalo, ale jeden nikdy neví :D).

  • Ve skutecnosti je to velmi uzitecna informace, napriklad pokud na horach prijdes do hospody se studenym telefonem a zkondenzuje v nem vlhkost… Moto G se mi libi cimdal vic.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here