Včerejší uniklý obrázek Samsungu Galaxy S III je podvod [analýza]

2

Údajný obrázek Samsungu Galaxy S III, který včera „unikl“ na internet, je pravděpodobně podvod. Podívejte se na následující analýzu, která to potvrzuje.

Na první pohled ale vše vypadá velmi přesvědčivě. Jedná se o oficiální prezentaci Samsungu, na které nechybí dokonce ani logo PR agentury Weber Shandwick, která zajišťuje propagaci výrobků korejského výrobce v USA i některých jiných zemích. I samotný způsob provedení je poměrně zdařilý. Fotografie byla vyfocena přímo z obrazovky, vše tedy vypadá tak, že autor neměl ani čas zkopírovat si soubor z počítače.

A nyní se pojďme zaměřit na samotný render telefonu. Design vypadá, až na podivnou kombinaci bílé a šedé barvy, velice zdařile a důvěryhodně. U bílé barvy ale ještě chvíli zůstaneme. I když má korejský výrobce bílé telefony a tablety rád, nikdy nepředstavuje nová zařízení v bílé barvě. Většinou trvá několik týdnů až měsíců, než klasickou černou variantu doplní bílé provedení.

Další podezřelou částí jsou tlačítka pod displejem. Samsung Galaxy S III bude vybaven Androidem 4.0 Ice Cream Sandwich, očekává se tedy, že klasická hardwarová tlačítka nahradí softwarová na displeji. Místo toho má telefon na obrázku dvě dotyková kapacitní tlačítka doplněná o jedno „pevné“ uprostřed. Dotykových tlačítek pod displejem se sice nezbavilo například HTC, které je používá u nových telefonů z řady One vybavených „zmrzlinovým“ Androidem, Samsung je ale výrobcem Galaxy Nexusu, který je průkopníkem v této oblasti. A proto se očekává, že podobný koncept použije výrobce i při výrobě nové vlajkové lodi.

A nesmíme zapomenout na další drobné detaily, které důvěryhodnosti obrázku zrovna nepřidávají. Například widget kalendáře, na kterém je uvedeno datum představení nového telefonu. Naprosto stejný text se ale nacházel i na widgetu při představování Galaxy S II.

Porovnání údajného renderu Samsungu Galaxy S III (vpravo) s multimediálním přehrávačem Galaxy S Wifi 4.2. (zdroj: androidpolice.com)

Liam Spradlin ze serveru androidpolice.com zjistil, že uniklý render Galaxy S III je velmi podobný multimediálnímu přehrávači Galaxy S WiFi 4.2. Jedinými odlišnostmi je větší displej, přidaný přední fotoaparát, přesunutý proximity senzor a tlačítko fotoaparátu na boční straně. Pravděpodobnost, že by se nová vlajková loď natolik podobala multimediálnímu přehrávači, je velmi nízká. Téměř s jistotou tedy můžeme uvést, že včera „uniklý“ obrázek Samsungu Galaxy S III je jen dalším podvodem.

zdroj: ap

2 KOMENTÁŘE

  1. No jo. Ta podoba ?!? Proč by to ale nemohlo vypadat stejně jako Mp3 přehrávač? Vždyť iPad 2 a „3“ vypadají taky stejně, a když je to sexy, tak proč nenechat design?

    • Uznávám, že ten přehrávač vypadá na rozdíl od jiných Samsungů dost dobře. Ale vlajková loď by měla udávat směr nejen hardwarově, ale také designově. 
      Takže kdyby udělali nějaký levnější teelfon s tímto designem, tak by to bylo super, ale pro Galaxy S III snad vymysleli něco odlišnějšího.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here