Unikly specifikace chystaného Samsungu Galaxy S5

4

Samsung Galaxy S5 koncept2

Ohledně Samsungu Galaxy S5 se začíná poslední dobou mluvit čím dál více. O poslední rozruch v tomto tématu se postarala sama společnost Samsung, která včera začala rozesílat pozvánky na akci Unpacked 5, která se bude konat 24. února v Barceloně (na akci Mobile World Congress).

Spousta lidí se ale ptala na specifikace samotného přístroje. Na ty ovšem došel poměrně známý ruský blogger Eldar Murtazin, kterému se již několikrát povedlo dostat ke specifikacím chystaných telefonů. Povedlo se mu to i u chystaného modelu Galaxy S5.

Ten by měl dle informací přijít na trh s 5,24″ displejem, který bude disponovat rozlišením 2560×1440 pixelů (husota pixelů na palec se pohybuje na hodnotě okolo 560ppi). Bude se jednat tak o nejjemnější displej, který bude v době představení uveden na trhu.

Co se týče baterie, ta se také dočká zlepšení oproti svému předchůdci. Kapacita baterie se navýší z 2600mAh na 3200mAh, ovšem vzhledem k vysokému rozlišení lze očekávat podobnou výdrž, jako tomu bylo u jeho předchůdce.

Ve specifikaci u telefonu můžeme také nalézt dva procesory, ovšem na trh se vždy dostane pouze jedna verze. Konkrétně se bude jednat o procesory Exynos 6 a pravděpodobně o Snapdragon 805. Takt obou procesorů je zatím stále neznámý, stejně jako velikost operační paměti.

Interní úložiště by ovšem mělo být opět ve 3 verzích, přičemž Samsung zruší 16GB verzi. Nyní se tedy pravděpodobně dočkáme verzí 32,64 a 128GB. Zda-li půjde telefon i nadále expandovat pomocí MicroSD karet, zatím není známo.

Vylepšení se dočká i fotoaparát. Na zadní straně bychom se měli dočkat 16MP snímače, který by měl být vylepšen o hardwarový stabilizátor obrazu. Přední kamera bude disponovat rozlišením 3,2MP.

Celý tento telefon by měl běžet na systému Android 4.4. KitKat, který by měl být navíc doplněn o kompletně přepracovanou nástavbu TouchWiz.

BdYhAJ-CEAAVdls-640x366

 

Zdroj: pa

4 KOMENTÁŘE

    • To je tak nějak předpokládaná cena, akorát po tom, jak se Samsung chová, bych se asi vykašlal to kupovat, byť s S4 jsem maximálně spokojený.

    • mam to stesti, ze ted uz disponuji firemnim telefonem, ale za sve penize bych si tak drahy mobil nikdy nekoupil…az nastane opet tato doba, kdy za to vyplaznu ja penize, tak to vidim na ty „google edice“ mobily – rozhodne nebudu podporovat sileny samsung.

      jak jsem je mel rad, tak mi posledni dobou lezou krkem se svou cenovou politikou.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here